Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen diplomát...

Szerintetek milyen diplomát érdemes megszerezni?

Figyelt kérdés

Most érettségiztem, de még nem akarok egyetemre menni, hanem egy technikus szakot kezdek majd el szeptembertől.

Érdekelne, hogy mi a véleményetek milyen szakot végezzek egyetemen, ha lesz rá pénzem?

Én főként a gazdasági (de nem matematikára, informatikára épülő) irányt szeretném megcélozni.


[link]


Itt pl szimpatikus nekem:

-Gazdálkodás és menedzsment

-Kereskedelem és marketing


[link]


Itt pedig:

-Logisztikai menedzsment

-marketing

-Master of Business Administration (MBA)

-vállakozásfelesztés

-vezetés és szervezés


Nem nagyon tudom, hogy melyik mit takar.

Valaki magyarázza el könyörgök, a felsőoktatási rendszer működését.

Pl egyből szerezhetek mesterképzésen is diplomát, vagy előbb alapképzést kell elvégezzek?

Sok helyen olvastam, hogy az alapképzés az egyik fele a képzésnek, de már azzal is el lehet helyezkedni.

Ez azt jelentené, hogy mesterképzés nélkül nem sokat ér?

Tegnap kaptam meg az érettségimet, és láttam azoknak akik bejelentették, hogy tovább tanulnak beleírják valamely tárgy pl: fizika, biosz 2 év végi jegyeit.

Mivel én később terveztem tovább tanulni (és direkt nem szóltam, mert engem is csak szivattak volna ezért a tanárok) nekem nem írtak be semmit az érettségimbe.

Ilyenkor mi a teendő 5 év múlva menjek vissza és csináltassak egy másik érettségi bizonyítványt?

Visszatérve az eredeti kérdésemhez, melyiket érdemes elvégezni, amin a kreativitásom, szervezőképességem, idegen nyelvi ismeretem és reális világszemléletem segíthet, hogy sikeresen elvégezzem?



2013. jún. 27. 13:42
 1/9 A kérdező kommentje:

Ja hozzáteszem, sok helyen írtak ilyet, hogy feltétel nyelvvizsga, meg mindenféle szaktantárgy pl: marketing, gazdaságismeret vagy hasonlók.

Ha van nyelvvizsgám egy középfokú angol, de informatikusként tanultam és nincsenek (nem is voltak)ilyen speciális tantárgyaim amit említettem, akkor nem jelentkezhetek arra a szakra?

Vagy keressek valami tanárt a városban, aki vállalja jó pénzért persze, hogy elküldeni a leckét és abból vizsgázzak le?

2013. jún. 27. 13:46
 2/9 A kérdező kommentje:

Ja még 1 kérdés mik azok a kreditek és mire jók?

Valamint hogy működik a tanulás, vizsgázás egy levelezős tagozaton?

Lehet-e nappali tagozatra átmenni levelezős tagozatról?

2013. jún. 27. 16:20
 3/9 anonim ***** válasza:

Alapképzés elvégzése után (3 év, jó esetben) kapsz egy BA diplomát. Ezzel nem nagyon lehet a legtöbb helyen elhelyezkedni, ezért célszerű jelentkezni mesterképzésre, mely 2 év. Az általad belinkelt alapképzéshez ezek a mesterek tartoznak, ha jól értelmeztem.

Akik továbbtanulnak, kötelezően választaniuk kell egy természettudományos tantárgyat, melynek a 11. és 12. osztályos év végi jegyét küldik tovább, de ez nem kerül bele az érettségibe (hacsak nem abból érettségiztek az osztálytársaid).

Alapképzéshez nem feltétel a nyelvvizsga, azonban a pontszámok miatt megéri egy közép vagy egy felsőfokú nyelvvizsgát letenni, mert később a diploma megszerzésénél is elengedhetetlen (magyarán nem adják ki a diplomádat, amíg nincs nyelvvizsgád).

Nincsenek az infós szakokra ilyen speciális bemeneti követelmények, maximum az emelt infó érettségi, de ebben sem vagyok biztos.

A kreditekről annyit, hogy minden tantárgy kreditet ér és egy félév elvégzéséhez 30 kreditet kell teljesítened, így jön ki az, hogy a diploma megszerzéséhez 180 kreditnek kell meglennie.

A levelezős képzés tömbösítve történik, általában hétvégi vagy havi egyszeri alkalommal több órát tartanak meg, vizsgázni kell bejárni. Elég sok helyen a levelezős képzés is fizetős, de szerintem lehetséges az átjárás a nappali és a levelezős szak között.

A kereskedelmi és marketing szak feltétele a matek érettségi. Viszont azt jó ha tudod, hogy erre a két szakra, amit kinéztél magadnak, az OH húzta már most meg a ponthatárt (465 pont alatt csak fizetősre mehetsz, ~250 000 Ft / félév)

2013. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kicsit félreértelmezted a mondandómat.

Nem az informatikával van problémám, hanem kereskedelmi szakon meg jó pár helyen láttam ilyen szakmai tárgyakat, amit előtte valószínűleg meg kellett tanulni stb.

Tehát pl: a gimnáziumban akkor tanultad meg azt a tantárgyat, ha pl kereskedelem, vendéglátás szakon tanultál, de én infót tanultam ott ez a tantárgy hiányzott, mivel teljesen más területet tanultam.

Viszont kéri az egyetem az alap ismereteket, amiket én ugye nem tudok.

Innentől kezdve be tudok egyáltalán iratkozni egy egyetemre?

Írtad a ponthatárokat, hogy 460 körül vannak és 250 ezer egy félév.

Nem tudom honnan írsz, gondolom pestről.

Nálunk szerencsére a gazdálkodás és menedzsment 120-160 ezer, mivel Zalaegerszegi vagyok.

Azt, hogy 460 körüli a ponthatár nem tudom elképzelni.

A BME-n meg az ELTE-n esetleg, de egy BGF-en nehogy már ennyi legyen.

Úgy számoltam, hogy 300 feletti pontszámom van, ha elvégzem a mostani szakot és megvan a nyelvvizsgám.

A felvi.hu-n számoltam ki, és 310-330 közötti pontok jöttek ki.

Másrészt mennyire nehéz egy ilyen szak, ha pl matekból meg az ilyen magolós tárgyakból nem vagyok jó?

2013. jún. 28. 10:00
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem keri, ugy van irva, hogy VAGY szakmai targy. Nem fogsz hatranyban reszesulni, hogyha te nem tanultal a sulidban olyat. Pest mellett lakom, nem irtad hova valosi vagy, igy azert hoztam fel a BGF peldajat. Viszont a matek igyis ugyis kelleni fog. Sajna tobbet nem tudok mivel egyaltalan nem gazdasagi iranyban fogok tanulni, csak abbol indultam ki amiket az ilyen szakos ismeroseim meselnek.
2013. jún. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Keress ra arra a 16 slager szakra, amibol mar csak ilyen magas ponthataru allami kepzes indul (a te altalad valasztott ket szak is ilyen), tok mindegy hogy hol de a ponthatar ennyi.
2013. jún. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
[link] ha nem tudod elképzelni :)
2013. jún. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mi a helyzet, ha teljesen önköltségesre megyek?

Akkor is számít, hogy mennyi a pontszámom?

Ma újra számoltam és nem 330, hanem 280 körüli pontszámom lenne, ha elvégeznék egy szakmát és letennék egy középfokú angol nyelvvizsgát.

Szóval akkor csak úgy tudnék tovább tanulni, ha fizetősre megyek.

Valaki el tudna küldeni valami jegyzetet, hogy mégis mire számítsak?

Tényleg érdekelne, hogy esetleg egy 1. éves és egy végzős füzetében mik vannak, mert ha nem tudnám megtanulni neki se kezdenék.

Érdekelne, hogy mennyit kell tanulni stb.

2013. jún. 28. 13:02
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor a jelentkezők és az ő eredményeiktől válik függővé a pontszám. Kb. 350/380 szokott lenni akkor.
2013. jún. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!