Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME - GTK vélemények érdekelné...

BME - GTK vélemények érdekelnének. Érdemes oda járni? Illetve megéri e oda járni ha értékes közgáz diplomát szeretnék szerezni?

Figyelt kérdés
Oda járók, és ott végzettek véleménye érdekel a suliról és a képzésről... sajnos még csak rosszat hallottam valamiért mégis érdekel. Remélem segítetek

2013. jún. 27. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
A suli maga jó, de inkább a mérnökképzés és természettudományi tárgyak terén, én a közgázt biztos nem itt évgezném el. - Egy BME hallgató.
2013. jún. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%
Ha mindenképpen gazdasági szakra akarsz menni, akkor vagy a Corvinust, vagy a BGF-t ajánlom.
2013. jún. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
44%
Akkor már bme.
2013. jún. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
37%

A GTK-sokat a tobbi kar hallgatoi kirohogik, lenezek, nem veletlenul.


Ha kozgazdasagi szakot akarsz vegezni azt mashol tedd.

2013. aug. 6. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Attól függ, hogy mit szeretnél pontosan tanulni, ill., hogy milyen irányban mennél utána tovább. Látatlanban az egyes rangsorokat és statisztikákat lehet megnézni.


Akár a HVG, akár a Heti Válasz rangsorokat nézed az elmúlt 3-4 évből a BME top 3-as egyetemnek tűnik gazdasági tekintetben. (A HVG szerint évek óta harmadik a BCE, BGF duó mögött, míg a Heti Válasznál változó, tavaly például a második volt). Szerintem a képzés szintje nagyjából megfelel a rangsorok szerintinek, azaz egy-két intézmény lehet, ahol jobb az oktatás (ez képzésterületenként változó), de több nem nagyon. Azt szerintem mindenképp vedd figyelembe, hogy a Corvinus után általában itt a második legmagasabb a ponthatár, azaz jó esélyed van jó közegbe kerülni - ami befolyásolja azt is, hogy milyen színvonalon lehet egy órát megtartani.


Összességében szerintem, akármilyen is a valódi rangsor a képzések között, nem rossz választás (ahogy a BCE és a BGF, vagy adott terület esetén az ELTE sem). Arra mindenképp jó, hogy a jövőbeli állásinterjúkon jó eséllyel eljuttat a személyes "felmérésig", ezután pedig az egyéni különbségek úgyis nagyobbak már, mint ami diplomát kibocsátó intézmények között van.

2013. dec. 21. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!