Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit gondoltok a Gourmand...

Mit gondoltok a Gourmand Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskoláról?

Figyelt kérdés
Hamarosan megyek beiratkozni és szeretném tudni hogy mire számítsak.
2013. jún. 28. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
jó iskola jófej tanárok és jófej gyerekek járnak oda
2014. márc. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Hali! Érdeklődnék, ha tudtok segíteni, hogy a Gurmandban mennyit kell fizetni? 8. utáni szakközépiskolai képzésre gondolok. Köszönöm.
2014. ápr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha jól tudom akkor 18-at(nem vagyok benne biztos,végül ide jöttem,de nekem ingyenes).Amúgy tényleg nem rossz suli,csak nekem nagyon szervezetlennek tűnik.
2014. ápr. 15. 16:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem jó tapasztalataim vannak erről az iskoláról.


Akit érdekel mélyebben az iskola, saját tapasztalataimat privátban leírom.

2014. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen havi 18 ezret kell fizrtned ha csak nem ösztöndíjjal vesznek fel kérdező hanyadikba jársz?? :)
2014. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Érettségi után az első osztályt tapostam, de ott is hagyom, az osztályomból többen is így döntöttek, elsősorban nem a suli hanem a gyakorlati helyek miatt(illetve én az miatt is, hogy az évzáró előtti napon méltóztattak meghallgatni, hogy mi is a gondom, előtte meg mindig csak annyit mondta, hogy nem érnek rá velem foglalkozni...)
2014. jún. 27. 11:47
 7/8 anonim válasza:

A Gourmand Vendéglátóipari Szakközépiskola (Budapest, XVI. Veres P. u.102.) havi 18.000,-Ft-ért a következőket biztosítja a tanulók számára:


- 12. osztályban történelem és matematika tantárgyból a fél osztály megbukott (holott az előző években alig volt bukás),


- A buktatást a ballagás napján közölték (ez volt az ajándék az iskola részéről),


- Az egyik dolgozatra ugyanaz a tanár 35%-ra egyes osztályzatot, a másik dolgozatra ugyanilyen 35 %-ra,kettest adott (nyilván az időjárás függvényében osztályoz), mert nem volt szabályozva a pedagógiai program, ezáltal úgy gondolja, hogy azt csinál, amit akar,


- 12. osztályban kétszer kellett próbaérettségit írni (december utolsó hete, április 28. ballagás előtt 2 nappal), az előző évek legnehezebbik érettségijéből válogattak,


- Az osztályfőnök hetente nem csak a heti órarendről tájékoztat, hanem, hogy mit kell fizetni (mert itt folyamatosan kell valamiért fizetni a szülőknek),


- A szülő tájékoztatása a tanulmányi eredményről az iskola részéről, amit törvény és a pedagógia program is előír, elmaradt (e-napló nincs, ezáltal az ellenőrzőbe kellett volna beírni, ha bukásra áll a gyerek, de sajnos ez nem történt meg).


- A szalagavatón nem lehetett fényképezni, sem videózni, mert az iskola megtiltotta, mondván, van saját fényképészük, aki még számlát sem adott, drága is volt, ráadásul szörnyű képeket és videót csinált,


- Az ingyenes érettségi vizsgára, érettségi hozzájárulás címszóval, tantárgyanként 3.000,-Ft-ot kértek (A fenntartó válasza az volt, hogy tanárok és diákok büfészerű ellátásához kell a szóbeli vizsgán. Kérdem én, hogy 30 gyereknél fejenként 15.000,-Ft, az milyen ételből áll (450.000,-Ft)?


- A heti óra 12. osztályban átlagosan 20-22 tanítási óra volt,


- Úgy voltak órák rögzítve, hogy nem is voltak egyáltalán megtartva, csak a naplóban és az ellenőrzőben szerepelt,

- Olyan tantárgyak voltak beírva, amiket egyáltalán nem is tanítottak,

- Törvényileg előírt szükség szerinti korrepetálások elmaradtak.

2015. szept. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%
Odajarok es telleg ugyvan ahogy az utcso irta, egy sz@r az egesz ahogy van😂 de konnyu iskola, szinvonal sehol, es itt meg egy fogyatkos turettszindromas is letud vizsgazni..
2015. szept. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!