Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jó vélemények az ELTE Radnótiról?

Jó vélemények az ELTE Radnótiról?

Figyelt kérdés

Csak jó véleményeket várok! :)

Meg aki odajár(t) mesélhetne egy kicsit, hogy milyen ott a "diákélet".

Hatodikos vagyok, jövőre nyelvi előkészítő osztállyal kezdek. Második nyelv: francia.



2013. jún. 29. 18:56
1 2
 1/12 anonim válasza:
96%

Mi értelme van olyan kérdést feltenni, hogy csak jó véleményeket vársz... Ha érdekel, hogy az emberek mit gondolnak róla akkor azt kérdezd.

Mellesleg én 12 évig jártam oda. Ha újra választanom kellene, még egyszer végigcsinálnám, de amúgy áldom a napot amikor utóljára kiléptem a kapuján. A Radnótiban töltött néhány év megadja azt az előnyt, hogy utána életed végéig mondhatod, hogy az ország (egyik) legjobb, legelitebb iskolájába jártál, és ez életed végéig tartó felsőbbrendűségi érzéssel fog eltölteni, és nem alaptalanul, mert tényleg sokat fogsz tudni, amikor végzel. Én beutaztam a világot amióta végeztem 6 éve, és nem sok olyan emberrel találkoztam, aki az enyémhez hasonló oktatásban részesült. Ez persze egyáltalán nem jelenti azt, hogy élveztem azt a 12 évet, amit ott töltöttem, sőt... Minden áldott reggel görcsbe rándult a gyomrom, amikor beléptem a kapun. Az érettségi utolsó napja volt az utolsó alkalom, hogy engem abban az iskolában láttak. Mindezt nem azért mondom, mert rosszul tanultam - az iskola egyik legjobb tanulója voltam, max pontos érettségikkel.

Diákélet: sok a klikk, az "alternatív" ember, és az őrült. Sok továbbá az értelmetlen rendezvény. Bár lehet, hogy csak én vagyok antiszociális.

Sok szerencsét.

2013. júl. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
43%

Előző vagyok. Csak még annyi, hogy az a tény, hogy 5 nap alatt nem akadt senki, aki valami jót mondott volna a Radnótiról önmagában is elég sokra enged következtetni...


Amúgy, ha jelentkezél ebbe az iskolába, akkor valószínűleg tisztában vagy az elvárásokkal, és úgy véled, hogy megbirkózol majd velük és a velük járó stresszel, remélhetőleg idegösszeroppanás nélkül. Persze attól is függ, hogy mennyire vagy maximalista. Ha nem nagyon érdekel a teljesítményed, valószínűleg elég jól megleszel, de akkor meg nem éri meg a Radnótiba járni.

2013. júl. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló!


Elolvastam a problémádat, és nem igazán értem miért kellett végigszenvedned azokat az éveket, ha különbözetivel átmehettél volna egy másik gimnáziumba.

Nem hinném, hogy nem adatott volna lehetőség a megoldásra.


A pesszimista nézeteidből, az ellenszenvedből és a gyomorforgató stílusodból nem azon gondolkozom, hogy milyen lehet akkor a Radnóti, hanem, hogy milyen lehetsz te...


A válaszodból nem negatív vagy pozitív vélemény tűnt ki. Inkább a magánéleti zűrök és a családodból eredő viszályok faragtak olyanná, amilyen vagy.


Nem hiszem, hogy ezt már nem mondták volna el neked (sokszor).


Mérhetetlenül sajnállak, mert a bátyám tökéletesen olyan, mint te.


Remélem nem rendített meg a válaszom, mondjuk, ha x év alatt nem változott semmi, most mért történne meg?


Ne hagyd magad szenvedni, szeresd ennyire magadat! :)


Ha nagyon őszinte voltam bocsáss meg, úgy próbáltam írni, ahogyan te is. ;)


Ha szeretnél erről beszélni, akkor rajta.

2013. júl. 14. 11:33
 4/12 marsoska válasza:
95%

Szia!

Én is a Radnótiba járok;most leszek 10-es és szintén franciát tanulok.Amit az előttem író elmondott az mind igaz.A Radnóti Magyarország legjobb gimnáziuma.Én 5-be kerültem ide, és csak tavaly,9-be kezdtem el a 2. Nyelvet.

2013. júl. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Én elsőtől a Radnótiba járok és most leszek hetedikes. Én nagyon szeretem és semmiképpen sem mennék el másik suliba. Nagyon sokat kell tanulni de megéri. A tanárok többségében nagyon jók. Szerintem a közösség is az. Mostanában nagyon sok a jótékonysági rendezvény, mivel pénzügyileg elég rosszul áll a suli és ezek a rendezvények is nagyon jók szoktak lenni. :-)

2013. júl. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy végre kaptam egy-egy odajáró diákot! :D


Milyen jótékonysági rendezvények vannak?

Tényleg bele fogok majd halni a tanulásba?

2013. júl. 15. 19:58
 7/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Azért nem fogsz belehalni a tanulásba, de az biztos, hogy a délutánjaidból sok időt fog elvenni. Ha tényleg megcsinálod a házikat, akkor az összes kb. olyan 1-1.5 óra. De ez lehet kevesebb is, a tanároktól függ. Viszont a dolgozatokra még pluszban kell készülni. Nekem egyszer volt olyan, hogy egy föci tz-re 4 órát tanultam. De végül megérte, mert hibátlan lett. A tanulással kapcsolatban annyi a lényeg, hogy amikor a külön programjaidat szervezed akkor kalkulálj bele minden napba mondjuk 2 óra tanulást plusz azt az időt ami a pihenésre szükséges. Nem tudom, hogy sportolsz-e vagy zenélsz-e, de amikor tervezed, hogy mikor mit, akkor nagyon legyél észnél.


A jótékonysági estekről annyi, hogy már volt, hogy Zorán lépett fel, volt amikor a PADÖDÖ. Karácsonykor volt bolhapiac, volt irodalmi est, volt, hogy színjátszó társulat adott elő. A jegy kb 2000 ft, de annyit adsz, amennyit tudsz. Az előadók ingyen jönnek.

2013. júl. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
100%
Az ötödik voltam.
2013. júl. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ó, az jó! :)

Általában semmi dolgom a tanuláson kívül, mondjuk terveztem szakkört jövő évre, de talán majd megszokom a rendszert mielőtt bármit csinálok.

Naponta egy órámba kerül az odaút villamossal meg trotyi trollival, tehát lesz időm.


Ugye nem baj, ha kérdezek még? :)))

Ez a bizonyos PADÖDÖ mit foglal magába?

Hogyan lehetek tagja a DÖK-nek?

Milyen az osztályszínpad? A készülődések, próbák stb.


Köszönöm, hogy fáraszthatlak! :)

2013. júl. 17. 21:27
 10/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Nyugodtan kérdezz, örülök, hogy segíthetek.

Az első kérdésedre válaszolva, a PADÖDÖ egy együttes. Ne kérdezd, hogy milyen, én sem ismerem.

A DÖK-be minden osztály két képviselőt választ magának. Tehát, ha az osztályfőnök felhozza a témát akkor jelentkezhetsz, hogy te szeretnél és kiderül, hogy még hányan jelentkeznek rajtad kívül. Ha sokan akkor sorsolni kell mivel egy osztályt 2 ember képviselhet.

Az osztályszínpad mindig májusban van és az 5.-6.-7.-8. évfolyamnak rendezik. Az hogy mikor kezdtek el rá készülni az az osztályfőnöktől függ. Kb. a téli szünet előtt kiválasztjátok, hogy mit akartok előadni, aztán színpadra írjátok a szöveget. Után elkezdtek próbálni asz osztályfőnökin, általában irodalmon és ahonnan még elkérnek titeket a végén.

Ha lehet akkor én azt szeretném megkérdezni tőled, hogy ugye akkor jövőre a hetedik c-be, vagyis a nyelvi előkészítő osztályba mész? Írtad, hogy trolival fogsz járni suliba. Én is trolival megyek, a hetveneötössel a jászai mari tér felől. Te?

Amúgy szerintem majd inkább privátban folytassuk.

2013. júl. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!