Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosin vagy gyógyszerészetin...

Orvosin vagy gyógyszerészetin vannak beugró vizsgák?

Figyelt kérdés
Ha vannak, akkor hogyan és miből lehet rájuk előre készülni egy kicsit? Nem akarom az egész nyarat végigtanulni, de legalább azt szeretném tudni, hogy mire számíthatok.

2013. jún. 29. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én csak az orvosiról tudok nyilatkozni. Ha már felvettek, akkor majd az ott leadott anyagból kell vizsgáznod. Van olyan tantárgy ahol van beugró kérdés, de most nem kell semmit tanulnod. Vagyis ha nagyon akarsz akkor kémiát (legalábbis az ÁOK-n eléggé komolyan vették)
2013. jún. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 reptoid ***** válasza:
100%

Don't fos. Nyár van, lazíts.


Tanulni nem tudsz semmit előre, és nem is kell.

Mindhatnék egy-két dolgot, amit esetleg átnézhetnél (mint előttem is írták a kémiát), de félő, tényleg elkezdenél tanulni valamit, mikor a nyárnak nem erről kell szólnia. Nyugi, lesz bőven időd megtanulni, amit tanítanak.

2013. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Don't fos :D ez marha jó :D :D :D


Amúgy meg: élvezd a nyarat inkább. Ne akarj semmit se előre tanulni, meg olyan értelemben amúgy sincsenek beugró vizsgák, mint ahogy Te kérded. Gyógyszerészeten vannak olyan tárgyak, amelyekből csak úgy mehetsz vizsgázni, ha előtte írtál egy sikeres beugrót, de az megint más. Sztem csináld azt, amit én is anno: nézegesd jövendőbeli egyetemed honlapját, az órarendet, a felvehető kurzusokat és azok leírásait. Én már úgy mentem suliba, hogy tudtam, milyen tárgyakat érdemes felvenni és miért, mert egész nap ezeket az oldalakat bújtam.

2013. jún. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 reptoid ***** válasza:
100%

Na igen, ha tényleg mindenáron az egyetemmel akarsz foglalkozni, akkor ismerkedj az ottani fogalmakkal.

Mi az a TVSz, TO, ha a saját városodban fogsz tanulni, akkor nyugodtan menj be az egyetemre, nézelődj, ismerkedj az épületekkel.

A honlapon biztosan van valami tájékoztatószerűség, bogarászd ki, milyen óráid lesznek. Melyek a legfontosabb tárgyaid, amit ha minden kötél szakad is meg kell csinálnod időben, melyik kevésbé fontos, melyikkel lehet esetleg csúszni is. Melyik tárgyból hány dolgozat, demó, zh lesz, vizsgás-e stb. Melyikből mennyit lehet hiányozni, ezt majd vezesd később magadnak is, 6-8 tárgynál már nehéz fejben tartani, honnan mennyit hiányoztál.

Olvasd el a Tanulmányi és Vizsgaszabályzatot, hogy mindig tudd mi vonatkozik rád, minek milyen következményei vannak. Netes jogtárban olvasd el a hatályos felsőoktatási tv-t is. Kicsit hosszú, de csomó dolog téged nem érint (egyetem felépítése, működése stb.), de van benne jó pár kulcsfontosságú dolog is, amivel jó tisztában lenned.


Ezekkel jó pár idegszálad meg tudod kímélni később, és egy csomó kérdezősködést is megspórolhatsz a TO-n.

Ha van tesó, rokon, aki benne van ebben a világban, nyaggasd bátran.

2013. jún. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

sotepedia.hu ;)

Nehogy elkezdj nyáron előre tanulni az egyetemre!! Annak mi értelme? Vizsgázni abból fogsz, amit majd ott tanulsz. Amúgy a beugrókról annyit, hogy ha a szorgalmi időszakban kicsit odateszed magad, jól írod meg a ZH-kat (nálunk demó), akkor nagyon kellemes kis vizsgakedvezményeket szedhetsz össze, pl. a beugrómentességet.

2013. jún. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat és a segítséget! Kérdezősködök még majd pár helyen, de tudom, hogy ez az utolsó nyaram, ami igazán gondtalan lehet, és azt is, hogy ráér még szeptembertől tanulni, lesz tanulnivalóból bőven elég. :)
2013. jún. 30. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!