Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha rossz vagyok matekból, az...

Ha rossz vagyok matekból, az nagy hátrány orvosin vagy gyógyszerészetin?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Matek nem kell az orvosin

(csak a kémia, fizika)

2013. ápr. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Azért nem "árt,

ha egy kicsit tudsz logikusan gondolkodni

meg számolni tudj (százalékot meg egyszerűbb dolgokat)

2013. ápr. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Konkrétan a matek nem fontos, inkább fizika, kémia, szóval ha alapvetően a számolós, reál tárgyak nem mennek, akkor az hátrány, de a matek nem nagyon fog előjönni.
2013. ápr. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Bizony, rá kell hajtanod a matekra! Nemcsak felvételihez szükséges emelt szintű fizika vagy kémia érettségi miatt, de az orvosi egyetemeken van matematika oktatás, ráadásul a fizika és a kémia gyakorlati alkalmazása matematikai számításokon alapszik. A matek minden természettudományi tárgy alapja. Megtanulni meglehet az egyes törvényeket, szabályokat, fogalmakat, ám ezek gyakorlati bemutatása, szemléltetése csak példákon keresztül történhet, vagyis "ki kell számolni".
2013. ápr. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Annyira nem. az első kommentelőnek igaza van. Inkább a kémia meg a fizika amit tudni kell.
2013. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
#4-nek igaza van. Sokan itt kommentelők közül nem tudják, hogy a fizika nem más mint a matematika egyik gyakorlati alkalmazása. Nagyon sok egyenletet kellesz megoldani ezen az órán, de ez ne riasszon el. Matek nem egy nehéz tárgy csak sokszor kell ugyan azt megcsinálni és menni fog.
2013. ápr. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Én nem hallottam róla,hogy az orvosin van matek oktatás. Úgy tudom,biológiából kötelező a felvételi,és mellé kell választani fizikát,vagy kémiát.
2013. ápr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én már végeztem a gyógyszerészetin, van matek, ami elég kemény, de semmi köze a gimis matekhoz, szóval lehet, hogy könnyen fog menni. Arra azért készülj, hogy orvosin és gyógyszerészetin is nagyon kemény kémiai, fizikai számolások vannak a gyakorlatokon...
2013. ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
hát szerintem is fontos, hogy logikusan tudj gondolkodni. de mondjuk gondolom valamilyen szinten tudsz is, mert a kémiában és a fizikában is vannak számolások. az nagyon fontos, hogy a szöveges feladatokat megértsd, de mondjuk szerintem az nem olyan fontos, hogy mondjuk a geometriát tudd, de ez csak az én véleményem. azért remélhetőleg egy 3-4 vagy matekból, igaz?
2013. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
igen,4-es vagyok :)
2013. ápr. 21. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!