Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szóbeli érettségin, ha kidolgo...

Szóbeli érettségin, ha kidolgozom magamnak a tételt, utána nálam lehet a papír és akár fel is olvashatom?

Figyelt kérdés
2013. jún. 30. 15:32
 1/4 anonim ***** válasza:
az túlzás, hogy felolvashatod... kihúzod a tételt, leülsz külön, kidolgozod a papírodra, majd beülsz a bizottság elé, és előadod, de a papírra csak elvétve nézhetsz, mivel szemkontaktust kell tartani, úgy kell beszélned, hogy látszódjon, hogy amit mondasz, azt tudod, nem pedig kimásoltad az atlaszból, szöveggyűjteményből, stb.
2013. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálad lehet a papír, de nem olvashatod fel, belenézhetsz, de szabad előadásban kell elmondanod a feleletet. A legtöbb tárgyból az előadásmódot is pontozzák.
2013. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én olyan szöveget írtam mintha élőszóban beszélnék és így elég spontánul hangzott mikor 'felolvastam'. A tekintetem a papíron volt mintha a vázlatból beszélnék és végülis ezt tettem :DD közben persze feltekintettem esetleg hozzátettem még valamit ha eszembe jutott, megmagyaráztam valamit ha kellett. És természetesnek hatott az egész, ahogy előadtam. Nálam ez a bevált dolog, hátha segít neked is! ;)
2013. júl. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Aqarina válasza:
Ha otthon dolgozod ki, akkor nem lehet nálad. Nekünk egy asztalra ki kellett rakni a személyes holmikat, a bizottság mellett elhelyezett asztalra. Aztán helyet foglal mindenki és egyesével kihúztuk a tételeket, majd leültünk. Ott viszont szépen össze lehetett szedni a gondolatainkat, majd azt papíron rögzíteni. Utána mikor a feleletre került a sor, azt ki lehetett vinni. Viszont pontozzák az előadás módját is. Természetesen belekukkanthatsz, azzal nincs semmi baj. Arra nem nagyon van esély, hogy az otthon kidolgozott tételed felolvashatod nekik. Csak azt, amit előttük írtál a szép bélyegzővel ellátott lapra. Hangsúlyoznám, hogy a felolvasást nem ajánlom.Csak önellenőrzésre használd, hogy megnézd valóban mindent elmondtál már ami nyugodt körülmények közt, a helyeden eszedbe jutott.
2013. júl. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!