Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ilyen helyzetben felvennétek...

Ilyen helyzetben felvennétek a matekot fakultációba?

Figyelt kérdés

10-es gimis vagyok, szeptembertől lehet fakultációs tárgyakon részt venni. Felvettem eddig a kémiát. De nagyon gondolkodom, hogy a matekot is felveszem még szeptemberben. De sajnos nagy dilemmában vagyok. Az a helyzet, hogy a jelenlegi tanárom katasztrofális fél osztály 2-3 körül van (más osztályok is, akiket tanít), és akárhogy próbálkozok, egyszerűen nem tudok 5ös lenni nála. Sőt, az is kérdéses, hogy ezzel a tanárral meglesz-e a 3-as közép matek érettségin. Itt jön a képbe a fakultáció. Felvehetném, mert 100% hogy nem ő lesz a fakos tanár, de attól félek, hogy nem fogom bírni, és nagyon nehéz lesz nekem, tekintve hogy elmúlt 2 évben csak a 3-ast tudtam megszerezni. Ha fakultációba felveszem a matekot, akkor ugye más tanárt kapok és magasabb szinten fogom tanulni a matekot.

Általánosban jó voltam matekból meg minden, de mióta gimiben ez a tanár tanít, egyszerűen képtelen vagyok 3-asnál jobb jegyet összehozni, akárhogy próbálkozom. Minden más tantárgyból jó vagyok, az átlagom 4,7, csak a matek 3-as, fizika 4, kémia 5, tehát még csak nem is az hogy a reál tantárgyakhoz nem értenék.

Továbbá azért fontos ez a matek-dolog, mert továbbtanulás szempontjából szükséges lesz nekem a matek egy bizonyos szinten (vegyészet vagy molekuláris bionika), és érettséginél semmiképpen sem szeretném 3-as alá adni, de a jelenlegi tanárral nem látok sok esélyt rá, hogy meglegyen.

Szóval, vegyem fel fakultációba a matekot ilyen helyzetben, vagy ne? Tudtok valamit tanácsolni? Vegyészetben/molekuláris bionikában nagyon nagyon fontos a matematika?



2013. jún. 30. 20:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy elmész fakultációra, még nem kell emeltezned belőle. Én is azért mentem faktra, mert kelleni fog a matek arra a szakra, ahova menni akarok, és pl. nem ott fogok találkozni először pl. az integrálással, deriválással. Én arra gyúrok, hogy minél jobb közepet írjak középszinten.

Szóval ahogy érzed. Én is féltem tőle, hasonló helyzetben voltam mint te. Az első félévben 4-es szintet hoztam, aztán kaptam az első félév végén egy hármast, akkor észbe kaptam és onnantól viszont csak ötöseim voltak második félévben.

Szurkolok. :)

2013. jún. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

**minél jobb középszintet írjak.

Bocsi a szóismétlés miatt.

2013. jún. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 reptoid ***** válasza:
55%

Mindenképp vedd fel. Érettségin úgyis ugyanazt írod, mint a többiek, kivéve akkor, ha emeltre mész. Egyérszt hátha jobb tanárt kapsz, másrészt pedig alaposabban megtanulod, mint a nem faktosok, szinte biztos, hogy jobb lesz az érettségid is.

Az évvégi jegy pedig úgyis szubjektív, de pont egy faktos csoportban nem az lesz a tanárod célja se, hogy valaki rossz jegyeket kapjon.

2013. jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Bár mateknál jobban egymásra épülnek a dolgok, azért ott is bármikor el lehez kezdeni tanulni. Én voltam 2-s az évek során (azt hiszem 9-dikben), 10-dikben pedig úgyszint hármas. (A végére jöttem rá, hogy tényleg komolyabban kell tanulnom) 11-12-ben már 5-s voltam. Emelt matek érettségim 81% lett (és mind figyelmetlenségi hiba volt), a próbaérettségim 90% felett volt.


Én mondjuk specmatra jártam, ez mondjuk különbség.


Szerintem ha van rá esélyed próbáld meg egy kicsit átismételni a nyári szünetben, de különben ne félj tőle. A tanár sokszor lehet a rossz jegy forrása, illetve 11-dikben még egyáltalán nem késő felzárkozni.


Ráadásul ha külön tanár a faktos, akkor jó eséllyel röviden ismételni is fogtok.


Hogy milyen fontos a karon a matematika azt pontosan nem tudom, de szerintem százszázalék, hogy fogtok tanulni analízist meg pár másik matematikai tárgyat, HA tényleg nem vagy jó belőle, akkor ráadásul még inkább fontos, hogy középiskolában találkoz velük (ahol tényleges elmagyarázzák), nem pedig egyetemen kelljen hetek alatt bevágnod.


Szerintem vedd fel, azt max. 12-dikre add le, ha tényleg nem megy.

2013. jún. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Persze, tudom hogy nem kell emelteznem belőle. Azért mennék fakra, hogy minél jobb érettségit írhassak középszinten. Kémiából szeretnék emeltezni majd..

De ettől függetlenül félek, hogy matek fakon nem tudom a 3-ast összehozni, mert mi van ha nem fog jól menni másik tanárnál sem...

Annyira elbizonytalanított ez a 2 év ezzel a rossz tanárral, de ami továbbtanulás szempontjából érdekel oda meg kell a matek..

2013. jún. 30. 20:30
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat (mire előző kommentet elküldtem az első hsz-nak, már írtatok sokan, nektek is köszönöm!!)
2013. jún. 30. 20:32
 7/9 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a matfizeseket :)
2013. jún. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én minden helyzetben felvenném a matekot fakultációnak, mert az jó.

Fel is vettem, és jó is volt.

2013. jún. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vedd fela matekt faktot, ha

-olyasmivel akarsz foglalkozni, amihez fontos a matek. (Pl. ha mérnök szeretnél lenni vagy közgazdász, vagy a legtöbb természettudományhoz, pl. vegyészethez sem árt)

-az általános érdeklődési körödbe beletartozik a matematika. Rengeteg érdekes dolgot lehet matekból tanulni. Ha értesz hozzá, az kitágítja a világra való rálátásod, és azoknak a dolgoknak a megértéséhez nem árt tudni mindazt, amit faktos matekon tanultok.

-szeretnél egy kicsit matekosabban gondolkodni. Akik értenek a matekhoz, azoknak másképp jár az agyuk, mint akik nem. Ez nem jobb, nem rosszabb. Valamivel logikusabb gondolkodás. Szeretnél elmozdulni erre?


A döntésben egyáltalán ne befolyásoljon, milyen a matektanárod, hányasra állsz stb. Ezeknek a dolgoknak az életedben később semmi jelentőségük nem lesz. Foglalkozz azzal, ami valamit ad hozzá a te életedhez. Ha a matematika ilyen, akkor vedd fel a faktot. Ha nem ilyen, akkor ne.

2013. júl. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!