2013-as keretszámok?

Figyelt kérdés

Hol tudom megnézni, hogy hány embert fognak felvenni egy adott szakra államilag támogatottra és önköltségesre?

Végigböngésztem már a felvi.hu-t és az eduline-t is, lehet, hogy csak én nem találom.

Ha valaki már belefutott, lenne kedves belinkelni? Köszönöm!


2013. júl. 1. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A keretszám a költségtérítésessel együtt kint van a felvin, külön külön nem határozták meg.
2013. júl. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha felvin rámész az adott egyetemre, akkor ott külön minden szaknál fent van, hogy mennyit vesznek fel államira (már ha van az adott szakon állami), és mennyit költségesre: [link]
2013. júl. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs kint külön hogy mennyit vesznek fel államira és mennyit költségesre. Együtt van meghatározva szakonként, nem tudom te ezt az adatot hol látod.
2013. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én azt kétlem, hogy valamelyik szakra 25 embert vesznek fel összesen a költségesre és az államira is. Szerintem ez nem összességében van meghatározva, lehet, hogy csak az állami adatai, vagy mind a kettőre az vonatkozik.
2013. júl. 2. 10:13
 5/9 anonim ***** válasza:
Pe4dig az a közös (költséges + állami) keretszám együtt, az intézményi kapacitást figyelembe véve. Érdekes kérdés hogy ebből mennyi az állami és mennyi a költséges, de ezt nem lehet tudni előre, ezen még januárban sokat vitatkoztak, tele volt vele a sajtó, hogy az egyetemek nem tudnak előre tervezni, de ezt találták ki az okosok, hogy elméletileg nincs keretszám, max az intézményi kapacitás ad egy keretet a felvehető emberek számának.
2013. júl. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2. vagyok, sorry, már valóban nincs kint külön-külön, hogy hány főt vesznek fel államira, és hányat költségesre, pedig pár hete még kint volt... még egyszer bocs.
2013. júl. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előttem szólónak, nem volt kint külön-külön hidd el, csak nem figyelted meg jól, azt láttál amit te látni szerettél volna. Nekem is még márciusban itt a gyakorin hívta fel a figyelmem erre egyik beszélgetésem valakivel, és is azt hittem értem a témát, és csak ő kérdez butaságot, de jobban megnézve én is döbbentem, hogy nincs ebben a jelentkezési ciklustól külön-külön meghatározva a felvehető emberek száma, ezért is lehet az e-felvin belül utólag, most július 10-ig ugyanazon szak költségtérítéses helyét beírni minden gond nélkül.
2013. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hát az jó lenne, ha tényleg az intézményi kapacitás határozná meg a keretszámot, hova jelentkeztetek?
2013. júl. 2. 18:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Én hál istennek sehova, szeptembertől 3. éves leszek, de a mesternél (amit még megfontolok) már nem ezek a pontok számítanak. Egyébként igazgatásszerevző szakon vagyok.
2013. júl. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!