Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért vannak felháborodva a...

Miért vannak felháborodva a 2013-as felsőoktatási keretszámok miatt?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, mintha csak a HÖOK, és más egyetemi szervezeteket érdekelné ez az egész - most őszintén: aki most egyetemista, azt már nem érinti a jövő évi tervezet. Ez csak a mostani (és leendő) középiskolásokat bánthatja, őket meg alig hallani...

Persze, fontos, hogy minél okosabb legyen a nemzet, blabla, de külföldön is pénzbe kerülnek az egyetemek. Egy jogi képzés pl. 160000/félév - ezt azért akár diákmunkával/ösztöndíjjal ki lehet fizetni, nem kell diákhitelt felvenni erre.

Szerintem ez az egész csak politikai hisztéria, a tiltakozók most így szeretnének felülni a "hírnév-vonatra".

Mellesleg: aki most egyetemista, annak nem az az érdeke, hogy minél kevesebben legyenek azon a területen, amit most tanul? Így könnyebben el fog tudni helyezkedni.

Másfelől meg: már évekkel ezelőtti interjúkérdésekben a megkérdezett középiskolás igen nagy része külföldre szeretett volna menni érettségi után - nem tudom sajnálni őket a jövő évi keretszámok miatt.


2012. dec. 8. 17:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
77%

"Úgy vettem észre, mintha csak a HÖOK, és más egyetemi szervezeteket érdekelné ez az egész - most őszintén: aki most egyetemista, azt már nem érinti a jövő évi tervezet."


"Mellesleg: aki most egyetemista, annak nem az az érdeke, hogy minél kevesebben legyenek azon a területen, amit most tanul? Így könnyebben el fog tudni helyezkedni."


- Tudod, van olyan, hogy együttérzés, ami belőled láthatóan hiányzik. Azért az emebrek nagy része nem gondolkodik olyan kegyetlenül, mint Te, amit bizonyít, hogy mennyire értetlenkedsz.


"Ez csak a mostani (és leendő) középiskolásokat bánthatja, őket meg alig hallani..."


- Hányat kérdeztél meg? Egyébként csak itt naponta kb. három kérdést ír ki egy most, vagy jövőre végző középiskolás, ahol éppen emiatt aggódik.

Egyébként Te mennyire voltál hangos négy éve?


"Persze, fontos, hogy minél okosabb legyen a nemzet, blabla, de külföldön is pénzbe kerülnek az egyetemek. Egy jogi képzés pl. 160000/félév - ezt azért akár diákmunkával/ösztöndíjjal ki lehet fizetni, nem kell diákhitelt felvenni erre."


- 1. a jogász eléggé kemény szak, nehéz volna színvonalasan tanulni rá. Persze ismerek olyat, aki állandóabn dolgozik, néha beesik egy órára, valahogy összehoz mindenből egy kettest, és a végén megvan a diplomája. Most őszintén: erről szóljon egy egyetem? Igazságos, hogy két helyen kell dolgoznod, hogy diplomád legyen? 2. Költségtérítéses képzésen nem jár ösztöndíj. 3. Igen; küldöldön.


"Szerintem ez az egész csak politikai hisztéria, a tiltakozók most így szeretnének felülni a "hírnév-vonatra". "


- Szerintem meg ez egy hülyeség, és ezzel a provokatív kérdéssel szeretnél felülni a "hírnév-vonatra".


"Másfelől meg: már évekkel ezelőtti interjúkérdésekben a megkérdezett középiskolás igen nagy része külföldre szeretett volna menni érettségi után - nem tudom sajnálni őket a jövő évi keretszámok miatt."


- Az igen nagy része valóságban az elenyésző kisebbség. Őket nem is kell sajnálni, de szerinted ez róluk szól? Nem, nem róluk, hanem azokról, akik itthon tanulnának tovább, mert minden ide köti őket.

2012. dec. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Mert tönkremennek az egyetemek. Az egyetemeknek a diákokból van bevétele. Hiába lesz egy rakás fizetős hely, azt nem tudják feltölteni, mert az emberek nagy részének k.vára nincsen pénze arra, hogy fizesse a tandíjt.

Szóval szépen lehúzhatják a rolót.


És mondjuk én nem nagyon örülnék neki, ha a végzésem előtt egy évvel közölnék, hogy becsődölt a suli, nincs diploma, menjél amerre akarsz.

2012. dec. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A legelső válaszolónak: nem hiányzik belőlem az együttérzés, és - ezt nehéz lesz bizonyítanom Neked -, nem vagyok kegyetlen sem, egyszerűen úgy gondolom, hogy hisztériakeltés folyik, és próbálom megérteni, hogy ki kezdte, kik folytatják és miért...


Nem szeretnék demagóg lenni, de be kell látni, hogy "nincsen ingyen ebéd" - nagyon régi igazság ez. Miért kellene a felsőoktatásnak ingyenesnek lennie? A nagy mértékű ingyenesség mindig a minőség romlását eredményezi. Nem a Fideszt védem, de ebben szerintem igazuk van: ez így nem volt tovább tartható.

Rengeteg esettanulmányt írtak már ezzel kapcsolatban (pro és kontra), például az is egy lehetőség, hogy az egyetemek tanárelbocsátásokra kényszerülnek majd (és csak a legjobbakat tartják meg...).

Biztos le leszek hurrogva... rengeteg semmirekellő (jobb esetben is külföldön kikötő) "diplomást" nevel(t) ki ez a rendszer. Ebben az országban senki sem akar dolgozni, mindenki a megváltást várja azzal, hogy beiratkozik egy egyetemre (főiskolára). Tetszik vagy sem, ezt meg kellett szüntetni. Hogyan máshogy korlátoztad volna a "linkek" egyetemre kerülését? Aki eléggé motivált, az tovább fog tudni tanulni, hidd el... legyen akármilyen szegény!


((( Nagyon zárójelesen jegyzem meg: mi, magyarok azért álljuk meg a helyünket bárhol a világon, mert ebben az országban k.rva nehéz volt mindig minden, mindenért keményen meg kellett küzdenünk... Az az egyetemista, amelyik munkából kényszerül megélni a tanulmányai alatt - hidd el, hogy jobb munkaerő lesz később, mint az, aki 23-24 évesen kap először fizetést... )))

2012. dec. 8. 19:02
 4/21 anonim ***** válasza:
71%

kedves kérdező !

Te bölcsész vagy ? elég buta vagy :D

2012. dec. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

Csak tudod egy változtatást nem így kellene véghezvinni. Most aztán az k.vajó lesz, hogy tönkremennek az egyetemek.

Így azok a karok/szakok is veszélybe kerülnek, amiknek van értelme és jövője.


Nem tudom te mennyire örülnék, ha az 4-5. évedet végeznéd az orvosin, és bejelentenék, hogy csődbe megy a suli, ez van.

Na mit is csinálnál?

2012. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
64%
te sem vagy normális, majd akkor legyen fizetős amikor a fizetések is emelkednek....
2012. dec. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Ilyen fizetések mellett egyszer arra ébredsz, hogy egy hentes végzi rajtad a mtétet, mert akinek esz pénze az orvosira z magánklinikára megy dolgozni drágán a kórházba meg csak hentesek maradnak.. szép jövő..

ennyi adó mellett igenis tellene az egyetemek fenntartására, ha nem a saját zsebüket tömnék!

2012. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet egy nappali tagozatos képzést normálisan elvégezni napi 8 óra munka mellett elvégezni, elárulom. A 160 ezerre még rájön a kollégium/albérlet, az utazás, a kaja, meg néha élni is kell. Csak a tandíj havi 32 ezer (5 hónapra leosztva), szóval 80 alatt nem jön ki egy hónapban.

449.- a minimál nettó diák órabér, ha 8 órában tolja hétfőtől péntekig, akkor 71480 forintot keres meg. De órára mikor jár?

2012. dec. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

El vagyunk tájolva! Jogászképzés: 160000 et ki lehet fizetni. Ezt mondtad. Ja és azt hogy nincs ingyen ebéd. Akkor azt mond meg hogy másfél milliót hány család tud kiperkálni pl. egy orvosi egyetemre?

Lehet itt példálózni az USA-val meg nyugat-európával hogy ott is fizetősek az egyetemek CSAK ott az emberek tízszer többet keresnek mint itthon.

Az egész eredmény: az országból minden értelmes ember el fog menni és az ország itt marad fiatal, képzett munkaerő nélkül. Ja és majd csak a gyazdag elkényeztetett kölykök mennek majd a hazai egyetemekre ahol elég nagy szerepe van a korrupciónak és a protekciónak. De bocs ez Magyarországon mint tudjuk általános.

2012. dec. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Azért vagyunk felháborodva drágám, mert ez megint most derül ki, amikor már nagyjából mindenki eldöntötte, hogy körülbelül milyen irányban is szeretne továbbtanulni, erre jön ez a p*csa és a képünkbe vágja, hogy szívtátok, mert nem így lesz (elnézést a vulgáris megfogalmazásért, de gondolom nem írok újat azzal, hogy iszonyat fel vagyok háborodva és nagyon dühös vagyok). Persze akit nem érint a téma, az most itt értetlenkedik, hogy ugyan mi van ezen felháborító. Engem nem érint pl, ha emelik az adót, mégsem értek vele egyet, mert több millió más embert viszont igen. Hogy külföldre akarunk menni? Én most azért gondolkodom Skóciában, mert ez történt. Ki akar szerinted úgy itt tanulni ,hogy 1. csekélyke az esély rá, hogy felveszik államilag támogatottra 2. a színvonal a béka popsija alatt 3. röghöz vagyok kötve. Talán nem vágynék külföldre, ha mondjuk orvosként (mert annak készülök) a társadalom egy megbecsült tagja lehetnék és nem hálapénzből kéne fenn tartanom magam, hanem az állam honorálná azt a fáradalmat, amit életem végéig teszek érte. Mert az orvoslás és sok más hivatás is nem más, mint életünk végéig való tanulás, alkalmazkodás az új dolgokhoz. Hát ezért vagyunk felháborodva. És pont az ilyen húzások miatt kezdem lassan szégyellni, hogy magyar vagyok.
2012. dec. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!