Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bejuthatok még az ELTE szabad...

Bejuthatok még az ELTE szabad bölcsészre?

Figyelt kérdés

Tavaly érettségiztem, de bizonyos okok miatt nem tudtam beadni a jelentkezésemet egyetemre, ezért elmentem egy OKJ-s képzésre. Ezt most szeretném abbahagyni, és bölcsész karra menni (tudom, tudom, Duna rekesztés stb.), onnan pedig tovább filmtudományra. (Mert hogy ez érdekel, és teszek rá, hogy el lehet-e vele helyezkedni, vagy sem.)


Az ELTE-n néztem ki a szabad bölcsészt, viszont késői jelentkezés lenne, tehát augusztus eleji határidőig, mert csak most sikerült eldöntenem, hogy szeretnék átmenni.


Emelt történelmem van (bár nem lett túl jó). Az érdekelne, hogy államilag támogatottra lenne-e még esélyem bejutni?



2013. júl. 2. 09:35
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
100%
Csak pótfelvételire jelentkezhetsz augusztusban, azokon pedig csak költségtérítéses szakokat hirdetnek meg. Szóval nem.
2013. júl. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:
Értem. :\ Köszönöm a választ! :)
2013. júl. 2. 09:49
 3/44 anonim ***** válasza:
20%
Áruld már el, hol lehet elhelyezkedni mint bölcsész? Minden rosszindulat nélkül kérdezem
2013. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
92%
63%-os, neked ez valamilyen frusztrációd? csak mert mindenhol ezt kérdezgeted.
2013. júl. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
31%
Nem, de sehol sem kaptam még választ.Szeretném tudni, ez is baj?
2013. júl. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
84%
sok állásajánlatnál nincs kikötve, hogy milyen diploma kell, csak hogy legyen
2013. júl. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
88%
63%-os, ugye, fogalmad sincs, mit tanul(hat)nak szabad bölcsészet szakon? Akkor nézz utána esetleg...Elhelyezkedni lehetséges pl. galériákban, múzeumokban.
2013. júl. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
9%
akkor is büfészaknak tartom, akiket ismerek bölcsészek folyton isznak, buliznak, én erről ítélem meg őket.
2013. júl. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:

63%:

Nem az a célom, hogy elhelyezkedjek vele. Szimplán csak ez érdekel, és ezt szeretném tanulni, mármint ezen belül a filmtudományt később. (Vagy SZFE-re bejutni, de még nem voltam felvételizni.)


Kissé elegem van abból, hogy aszerint kell megválasztani a tanulást, hogy mivel lehet elhelyezkedni, és nem aszerint, hogy mi érdekli, mit szeretne az ember tanulni. Lehet, hogy a mekiben, vagy egy gyárban fogok életem végéig rohadni, de majd akkor bánkódom ezen, ez van, vagy lesz. Most szeretném azt tanulni, azt csinálni, amihez kedvem van, addig, amíg még megtehetem. Bár ahogy az első válaszból kiderült, idén még nem... maybe next time.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak: FOGALMAM SINCS. Kevés bölcsészt ismerek, ők sem végeztek még, gondolom nem is a "szakterületükön" fognak elhelyezkedni.

2013. júl. 2. 13:16
 10/44 anonim ***** válasza:
19%
sajnos nekem sincs sok jó tapasztalatom a bölcsészekkel kapcsolatban egyébként. a fele otthagyta az eltét 2 év vedelés meg kufirc után, pedig nagy magyarosok. de azért volt, aki kikötött töritanári pályánál. a másik fele meg csapos valahol. legtöbbjük viszont tényleg munkanélküli, és sznob helyeneken fetrengenek mostmár anya pénzéből (pl. starbucks), meg művészkocsmákban isszák az 500 forint/decis bort. valójában fogalmuk sincs, hogy mihez akarnak kezdeni, az életvitel tetszik nekik, kb mind vett magának ilyen szódásszifon szemüveget, tudjátok, meg rákaptak a fűre is, mert baromira alter, azt heló. míg a többi osztálytársam, aki csak alapképzést végzett műszaki pályán, mind dolgozik, igaz, van aki még csak gyakornok, de már állást is ajánlottak neki. hát, ez van. álmokat élni tényleg szép dolog, hobbiként. nagyon sok szak van, amire tényleg felesleges elkölteni ennyi pénzt, mert közben a normálisra nem futja. és nem, nem lehet mindenki mérnök. ma a bölcsészek számának töredéke se áll mérnöknek, ezért is hiányszakma, ezért kapnak utánuk két kézzel, míg a bölcsészekkel dunát lehet rekeszteni. mellesnek sokkal nehezebb is elvégezni. én nem tudok olyan ismerősömről, aki BTK-n bukdácsolt, sőt még a gimiben 2-es 3-as tanuló is brillírozik BTK-n, 0 tanulással. ok, talán vizsga előtt 2 nappal előveszi, egyébként be se jár nagyon.
2013. júl. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!