Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Itthon, hogyan zajlik az...

Itthon, hogyan zajlik az orvos képzés?

Figyelt kérdés
Bsc csak elmélet, Msc meg gyakorlat? Hány évig tart és mikortól lesznek rezidensek? És mikortól kaphatnak önálló praxist?
2013. júl. 5. 14:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

6 év egyetem, ha ezt elvégzi az ember, akkor általános orvos lesz. Egyetemen szinte minden területnek az alapját megtanulja az ember, és vannak gyakorlatok is. Sőt, az utolsó év csak gyakorlatból és vizsgázásból áll.

Utána jelentkezhet szakképzésbe, aminek az első 26 hónapja a rezidensképzés.

A szakképzés időtartama szakterülettől függ, a legrövidebb 3 éves, a legtöbb 6. De vannak ráépített szakképzések is, amit csak vmilyen elsőként megszerezhető szakképzés után lehet elvégezni (pl. endokrinológia, plasztikai sebészet).

Önálló praxist szakorvosként nyithat.

2013. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És nincs bsc meg msc. Az orvosi osztatlan képzés.
2013. júl. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
12 féléves az általános orvosi. Ezután lehet szakosodni, ez azt hiszem 2 év. Egy év rezidenskedés, utána szakorvosi vizsga.
2013. júl. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: nem. Úgy van, ahogy leírtam.
2013. júl. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ezt is megtanultam.
2013. júl. 5. 15:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!