Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen szóbeli vizsga?

Egyetemen szóbeli vizsga?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem hogy hogyan néz ki egy egyetemi szóbeli vizsga? A legfontosabb kérdésem az az hogy milyen gyakorisággal vannak ezek a vizsgák? (félévente,havonta?)

A másik kérdésem meg az az hogy milyen terjedelemben vannak átlagban?(1 tantárgy 20 tétel kb? és ezek a tétele kb hány oldalasak?)

És az utolsó , hogy ugy mint a érettségi szóbelin egyszerre 5 vagy esetleg több tantárgyból kell menned vagy napontkén 1-2?



2013. júl. 6. 10:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

"hogyan néz ki egy egyetemi szóbeli vizsga?"

Bemész, kihúzod a tételt, leülsz, kidolgozod és felmondod. Egyszerre kb. 5-en vannak bent a többiek kint ülnek és mindig 1 felel.

"milyen gyakorisággal vannak ezek a vizsgák? (félévente,havonta?)"

Vizsgaidőszakban vannak, félév közbe "csak" házik vannak vagy dogák amiken meg kell felelni, hogy egyáltalán zh-ra mehess.

"milyen terjedelemben vannak átlagban?"

Nekem legkevesebb 12 legtöbb 20 tétel volt amit kért tanár.

"És az utolsó , hogy ugy mint a érettségi szóbelin egyszerre 5 vagy esetleg több tantárgyból kell menned vagy napontkén 1-2"

Ahogy felveszed a vizsgákat neptunba vagy etr-be attól függ mit használ az iskola. Van amikor a tanár ad meg 3 rögzített időpontot és szétszórtan van több hónap a vizsgaidőszak nem 1 nap, szép is lenne ha egy nap felelnél le mindenből és a legtöbb tanár írásbelit irat szóbeli félévente max. 1-2 szokott lenni

2013. júl. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%
szerintem ezen ne aggódj előre, egyetem válogatja, van olyan ahol szinte nincs is egy szóbeli vizsga, és a helyzet az, hogy nem csak egyetem, de tanárja is válogatja :D ráérsz ezen stresszelni később!
2013. júl. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Szemeszterenként, azaz félévenként van vizsgaidőszak, ami azt hiszem kb. 6 hetes. Az alatt kell az összes vizsgát megcsinálni. A suli (pontosabban az intézetek) megadnak időpontokat (meg van adva, hogy minimum egy héten hány időpontot kell biztosítaniuk), te meg szépen felveszed amelyiket akarod.


A tételekre nem lehet átlagot mondani. Nekem spec. volt olyan szigorlatom, ahol 205 tételem volt. És mellette volt még két tárgy, az egyikre 197, a másikra 163.

De volt olyan vizsgám is, ahol csak 50 tétel volt.

2013. júl. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ez abszolút nem egységes. Van olyan tárgy, ahol simán bemész, húzol egy tételt elmondod kidolgozás nélkül, de nekem van olyan is, hogy a 35 beugróból kapsz 1-et, ha azt sikeresen megírtad, akkor mehetsz csak be szóbelizni, ott meg a 25 tételből kell 2-t elmondani
2013. júl. 6. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...akkor röviden: félévenként van1-2 db szóbeli ami időhöz van rögzítva. ÉS hát olyan 30 tétel átlagosan..én anyagmérnökire megyek szóval az nagyon húzós?
2013. júl. 6. 12:26
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem. 5-10 db. vizsga szakfüggő a dolog.

Igen félévente van ilyen nagyobb számonkérés ami mérföldkő az egyetemi tanulmányok szempontjából.

2013. júl. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Iskolája válogatja írd be melyik suli hátha jár oda valaki, van amikor több időpont megvan adva és te jelentkezel fel etr- be vagy neptunba. 3.-tól kérdezek, hogy milyen suli az ahol 205 tétel van???? Egy kicsit hihetetlen nekem.:)
2013. júl. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

A sima szóbeli vizsga neve: kollokvium.

Ha meg több féléves tárgy anyagából van vizsga,

az a "szigorlat". A sima kollokvium nem egy nagy valami.

A szigorlat az nyilván nehezebb.-

2013. júl. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
utolsó: ez h.lyeség. Attól, h nálatok így van, még nem mindenkinél. Nálunk pl. nincs ilyen szigorlat se szeminárium, nálatok esetleg
2013. júl. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 reptoid ***** válasza:

12:33


Orvosi

2013. júl. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!