Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehet elhelyezkedni egy...

Hogy lehet elhelyezkedni egy érettségivel, egy német felső és egy angol középfoku nyelvvizsgával?

Figyelt kérdés

2013. júl. 7. 10:32
 1/1 anonim ***** válasza:
63%

Őszinte legyek? Maximum ilyen cégeknél valami idegen nyelvvel foglalkozó (havi max 200.000Ft-os állás). Ez Magyarországon!!!

Külföldön nem nézik a nyelvet!!! Szóval lehet akármennyi nyelvvizsgád, külföldön az nem ér sokat. Kintre a "szakmunkásokat keresik" illetve a mérnököket. Én 10 éve kint dolgoztam Németországban vegyészmérnökként (illetve megvan a villamosmérnöki diplomám is) és csak is kizárólag a boltba kellett tudnom németül beszélni, hogy megkapjam azt, amire szükségem van (nekm csak egy középfokú németem van). A cégnél ahol dolgoztam, meg max 1 óra szótanulással tudtam mindent. Havi 4200 eurót kerestem +300 euró juttatást kaptam.


Most viszont már itthon vagyok, mert nem volt jó nekem a légkör odakint. Tudod engem a pénz nem boldogít, ezért nem érdekelt hogy mennyit kerestem ott én visszajöttem ide Magyarországra. Most Budapesten dolgozom, itt csak havi 450.000Ft-ot keresek, de sokkal jobban élek!!! Szóval ez alapján gondolkodj el szerintem.

2013. júl. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!