Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik lenne a...

Szerintetek melyik lenne a célszerűbb és hatékonyabb? nagyon gyenge angol tudást felhozni középfokra, vagy középfokú németet felső fokra?

Figyelt kérdés

csak mert a 40 plussz pontra nagyon szükségem lenne.

illetve középfokról mennyi idő alatt lehet eljutni felső fokra? tudom h ez változó,főleg személyes tapasztalatokra lenék kíváncsi.


2013. ápr. 18. 14:09
 1/1 anonim válasza:

Én középszinten tartok németből, még nincs nyelvvizsgám, tehát nincs tapasztalatom, de sokan mondták már nekem, hogy a közép és felsőfok között szinte csak a szókincsben van különbség. Én ezen a szintem megértem az OKTV 2. kategóriás feladatokat nagyjából (az a kéttannyelvűsöknek szóló verseny, elvileg már az 1. kategória is felsőfok, de igazából ezeket így nem igazán tudom hogy vannak beosztva).

Ha találsz valami próbanyelvvizgát a neten, szerintem nézd meg, hogy mennyire megy, és ha nem sok hiányzik a felsőhöz, akkor szerintem inkább azt próbáld meg.


Angollal kapcsolatban nem nagyon van tapasztalatom, nem vagyok valami jó benne, de az biztos hogy a szókincset könnyebben lehet bővíteni mivel nincs der die das meg többes szám.

2013. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!