Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 9. -esek,10. -esek! Ti már...

9. -esek,10. -esek! Ti már csináltatok valamennyit az 50 óra önkéntes munkából?

Figyelt kérdés

2013. júl. 8. 17:30
1 2 3
 11/26 anonim válasza:

Annak aki idén volt 10-es, annak még nem kell!

9-től kötelező!

2013. júl. 12. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
69%
Ez az "önkéntes" munka kötelező?? Mert ha igen, akkor miért hívják önkéntesnek?
2013. júl. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
69%

Jó kérdés, a lényeg, hogy a sok "szerencsétlenül" neveltet megneveljék. Amiből ugye van egy pár... tisztelet a ritka, és kevés kivételnek.


Egy lánnyal beszéltem pont múltkor, ő pl. akkor ment másnap idősek otthonába gondozni, etetni őket. Nem tudom, hogy hányadikos, de neki kellett menni, és a többi osztálytársának is. Valószínűleg tényleg az a helyzet, hogy kilencediktől kell.

Hála az égnek én most végeztem az érettségivel, de örültem volna, ha ilyesmi feladatot kapok... öröm segíteni és tudni, hogy valamit csinál az ember, a semmi helyett... kitartást!

2013. júl. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 inga77 válasza:
20%

2016-ban érettségizetteknek kell önkéntes vagy más hasznos munkát végezni: tehát a most bejövő 9.ikeseknek. Elvileg az iskola kontrollálja, szervezi le hova mehettek, mert az iskolának pl kötelező felkészítést kell tartani, mielőtt elkezditek: idősek otthonába sem lehet csak úgy előzetes 'képzés' nélkül bemenni.


Biztonsági szempontból is jobb lenne, ha tudnák a felnőttek, mikor, hol vagytok.


A 60 órából 10 óra adminisztrációra fordítható, a maradék 50 órát egyenletesen kell letudni: sajnos nem lehet egyszerre egy év alatt. Várjátok meg a szeptembert, mert még az intézmények most szervezik a körülményeket; ha biztosan van hova mennetek, akkor azt jelezni kell az iskolai koordinátornak; mert neki tudnia kell pontosan hova jártok, listát kell vezetnie róla és közölési kötelezettsége van a felsőbb szervek felé.


A legviccesebb, hogy az érettségi bizonyítványt nem kapjátok meg, ha nem teljesítitek a 60 órát. Nem hiszem, hogy a kettőt össze kellene kapcsolni- nincs a világon még egy hely, ahol ez a rendszer így működne.

2013. júl. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Milyen 60 órát???Nem csak 50?

Amúgy én kérdeztem az osztályfőnöktől,hogy hol lehet ezt elkezdeni és azt mondta,hogy még nem kell,ráérünk még 12.-ig és lehet,hogy addigra el is törlik ezt.Nálunk az osztályból még senki sem csinált semmit.

2013. júl. 15. 12:41
 16/26 anonim ***** válasza:

Szerintem bepróbálkozhattok állatmenhelyen is, sokan keresnek önkéntest és ha szeretitek az állatokat, még jól is jártok :) Amúgy én is úgy tudom, hogy csak a 2016 után érettségizőknek kell.

Viszont olyankor mi van, ha valaki leérettségizik 2015ben, de utána marad +1 évet és szakmai tantárgyból újraérettségizik?

2013. júl. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Akkor most a 2016-ban érettségizőknek kell vagy nem? Mert én gy tudtam igen. Azoknak akik most kezdték a 9-ediket, vagy 10-edikesek voltak most 5 éves gimiben.
2013. júl. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 inga77 válasza:

2016-ban érettségizőknek KELL. Nem az ezután érettségizők kezdik. A most bejövő 9-ik évfolyam- tehát ha most 9ikes vki, akkor hiába halaszt, már érvényes rá.


60 óra összesen, ebből 10 adminisztrációra+ felkészítésre fordítható.


Ráér tizenkettedikig, de egyenletesen elosztva minden évben fel kell mutatni vmit- ezek az alapszabályok. A tanuló az intézmény tudta nélkül nem csinálhat csak úgy valamilyen munkát- intézményi felkérés és egyéb papírok, engedélyek kellenek+ kötelező felkészítés szükséges, és utána lehet menni ténylegesen dolgozni.


12ikben amúgy annyi más dolgotok lesz, hogy ebből az 50 órából ha 10 marad, az is soknak fog tűnni.


A rendszert magát az egyes sulik fogják kialakítani, és a tanulóknak azt kell követniük. A tanulók egyedül nem kezdeményezhetnek önkéntes munkát, mert az iskola felelősséggel tartozik értük.

2013. júl. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Hát az úgy jó, mert a tesómék idén semmit nem csináltak. NEm tudom hogy lesz így egyenletesen elosztva a dolog a 4 év között...
2013. júl. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

De mi ez,hogy 60 óra?

Nekünk azt mondták,hogy 50!

2013. júl. 16. 13:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!