Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet két mesterképzést...

Lehet két mesterképzést elvégezni államilag támogatott formában?

Figyelt kérdés

2013. júl. 8. 18:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudtommal a jelenleg érvényes jogszabály szerint 12 félévet használhatsz fel úgy, ahogy akarsz. (Régebben csak különböző képzési formákra lehetett felhasználni.)

Tehát ha mondjuk elvégzel egy alapszakot fizetősön, akkor a 12 félévbe simán belefér 2 mesterképzés.

Sőt, ha egy 3 éves képzést végzel államin, még mindig marad 6 féléved, ami majdnem elég két mesterre:D

2013. júl. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet csak legyen még a 12 támogatható félévedből.
2013. júl. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%

Nem lehet. Egy alap és egy mesterképzést végezhetsz államilag támogatottan. Erre a két képzésre van összesen 12 féléved. Pl. két alapszakot sem végezhetsz el, hiába lenne meg mindkettő 12 féléven belül.

Viszont azt hallottam (nem tudom mennyire igaz, lehet csak pletyka vagy csak terv vagy félreértettem valamit) hogy a Nemzeti Közszolálati Egyetemen elvégzett félévek nem számítanak bele a 12 félévbe. Ergo ott elvégezhetsz mégegy szakot államin.

2013. júl. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3-as válaszoló rosszul tudod.

2005-ös felsőoktatási tv-ben valóban így volt ahogy leírtad, de 2011. évi CCIV. a nemzeti felsőoktatásról szóló törvényben ez megváltozott. Márpedig most ez van hatályban. Már nincs korlátozva hogy egy képzési szinten csak egy képzés támogatható. Tehát a kérdező simán 3 mesterképzést is végezhet, ha kitelik a támogatható féléveiből.

NKE-n közszolgalati ösztondij van, aki oda nyer felvételt államira annak az ott tanult félévek nem számítanak be a 12 félévbe ami mindenkinek jár..tehát elvégezheti pl. az igazgatásszervezőt, és a közig mesterszakot akár egy évet is csúszhat, és utána még mindig van 12 féléve amit felhasználhat.

Kormány 363/2011. (XII. 30.) Korm. rendelte alapján van ez érvényben.

2013. júl. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire biztos az információ, de én úgy tudom, hogy ha bárhuzamosan végzel két szakot, akkor nem számolják duplán a féléveket.

Az ismerőseim valahogy úgy csinálták pl. a mesterképzést, hogy felvették őket egy nappalis szakra, a következő félévben pedig egy levelezőre (keresztféléves jelentkezés). Viszont van valami olyan szabály, hogy ha befejezed az elsőt, tehát lesz már egy diplomád, akkor a másodikból hátralevő féléve(ke)t már ki kell fizetned. Ezért az ismerőseim úgy csinálták, hogy az első szakkal csúsztak fél évet (nem adták le a szakdogát), és a következő félévben a két szakot egyszerre fejezték be.

De ez már 1-2 éve volt, nem tudom, hogy most is így megy-e.

2013. júl. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!