Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rengeteg rosszat hallottam a...

Rengeteg rosszat hallottam a pszichológia szakról. Tényleg ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Világéletemben pszichiáter, esetleg pszichológus akartam lenni, de mivel az orvosira már nincs esélyem, marad az utóbbi. De! Azzal már tisztában vagyok, hogy a pszichológia alapszakkal az ember csak viselkedéselemző lehet, amivel nem sokra megy, így mindenki tovább akar menni MSc-re. Viszont ahhoz, hogy valakinek tényleg olyan papírjai legyenek, amivel el tud helyezkedni, ahhoz rengeteg plusz dolgot kell elvégeznie, például magának is pszichológushoz járnia, természetesen önköltségből. Ez most azt jelenti, hogy ha én valaha is terápiát akarnék tartani pszichológusként, akkor hiába vettek fel államilag finanszírozott képzésre, végül úgyis ki kell fizetnem akár több százezer vagy millió forintot, hogy azt csinálhassam, amit szeretnék? Konkrétan erre a kérdésre érkezett első válasz rémített meg, de máshol is olvastam már ilyet.


http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Bocsi a regényért, de nagyon nem tudom, mit csináljak. És előre is köszi a válaszokat!



2013. júl. 9. 12:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szinte mindent jól tudsz.

Addig világos hogy alap és mesterképzés és csak ekkor vagy pszichológus. (de azt előre nem tudhatod az egyetem alatt melyik szakirány fog megtetszeni, hol sikerül majdan elhelyezkedni, azaz a szakpszichológus képzések közül melyiket választod, ha választod, mert az nem minden pszichológusnak van meg, csak az csinálja végig akinek a választott szakirányához szükséges, vagy karriere szempontjából fontos)

[link]

a fenti linken ott az összes szakpszichológus képzésének a feltétele. Az hogy van olyan része ami pénzbe kerül és saját zsebből kell fizetned..nos az egész szakpszichológus képzés is pénzbe kerül azt sem fizeti az állam (max egyes munkahelyek, de ahhoz szerencse is kell)

Azért számítsd hozzá hogy amikor ilyen képzésben vagy már pszichológusként dolgozol, nem egy nappali tagozatos diák..tehát lehet hogy simán tudod fizetni..

2013. júl. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát bizony így van, ahogy az első válaszadó írja a linkben szereplő kérdésnél.

Ahhoz, hogy vmi "spéci" képzésed legyen (mondjuk drámapszichológia, kognitív viselkedésterapeuta stb.), ahhoz bizony sok-sok óra saját élmény kell. A saját élmény pedig biza azt jelenti, hogy neked kell (jó sok pénzért) elmenni egy olyan képzettségű pszichológushoz.


Nekem ezt spec. olyan ember mondta, aki most pszichológia mesterképzésre jár.

2013. júl. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

De azért nem teljesen értem még mindig. Szakpszichológus képzést a mesterképzés után kell/lehet végezni vagy közben? És mit tudok dolgozni szakpszichológus képzés nélkül? Illetve még egy kérdés: ha szakpszichológus képzést mesterképzés után kell végezni, akkor az MSc diploma megszerzése lehetséges bármiféle irtózatos plusz kiadás nélkül?

2013. júl. 9. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:

1. Szakpszichológus képzés az MSC után lehet csak végezni. Közben nem, mert a bementi feltétel az MSC diploma a pszichológus képzésnek.

2. MSC pszichológus diplomával a zsebedben értelemszerűen pszichológus vagy már, tehát dolgozhatsz mint pszichológus sok helyen. Ha végigolvastad azt a linket amit belinkeltem talán két válasszal ezelőtt, akkor látod hogy nem hogy csak dolgozhatsz mint pszichológus MSC után hanem az is feltétele a szakpszichológus képzésnek hogy legyen állásod és a megfelelő szakirányba.

Kicsit hasonló az szakorvos képzéshez a dolog..mert ott is 6 év után orvosként végez valaki, elhelyezkedik dolgozni és közben szakosodik.

2013. júl. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus MSC-t igen lehet hogy a te kifejezéseddel éljek "irtózatos plusz" kiadás nélkül végezni. Az amit az állam nem fizet a szakpszichológus képzés..az és annak egyén feltételei fognak pénzbe kerülni..
2013. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szintén pszichológiára járok.

Bizony a MSc nem elég kellenek mellé az extrák, ezeket utána tudod elvégezni, amikor már remélhetően dolgozol, tehát bizony jó pár fizetésed elmehet erre, de valami valamiért. Minél többet tudsz annál könnyebben találsz munkát.

2013. júl. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
félreértések elkerülése végett, nem Msc, hanem MA. és igen, kérdező, ez a szak talán a legköltségesebb, több milliót kell beáldozni a képzésekre és sajátélményre. neked kell eldöntened, megéri e.
2013. aug. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
több milliót?:|
2015. márc. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!