Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemeken mi az a gólyatábor...

Egyetemeken mi az a gólyatábor? Mit takar ez a kifejezés?

Figyelt kérdés

2013. júl. 9. 13:29
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanaz, mint gimiben. Sulikezdés előtt a nyáron egy tábor az egyetem adott karán elsőévesként kezdőknek. Lényege, hogy megismerd az embereket, és első nap ne úgy ülj be az előadásra, hogy nem ismersz senkit.
2013. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
gólya = elsős
2013. júl. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Rendszerint bulizásról, feladatokból, piálásból, ismerkedésből áll. Ha nyitott vagy, szeretnéd megismerni a felsőbb éveseket, vagy a társaid, akkor érdemes elmenni.

Nekem még van 2 évem a szakmai képzésből, de amit kinéztem egyetemet, ahová megyek, tuti hogy ott leszek a gólyatáborban :)

2013. júl. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%

Még "gólyabál" is szokott lenni.

Az mindig az elsősöknek van.

Akik valamilyen suliba abban az évben mennek először.

2013. júl. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6%

"Gólyatábor"- régen dolgoztak a gólyatáborosok.

Pl. a mezgazdban.

Pl. alma szedés meg hasonlók.

2013. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9%

A gólyatábor általában még az iskola hivatalos megkezdése előtt van és általában "vidéken".

Régebben tényleg munkával volt egybekötve.

De amellett meg lehetett ismerni pl. a csoporttársakat.

2013. júl. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
és ez mikor szokott lenni? Augusztus utolsó hete, vagy mi?
2013. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7.-nek:


Változó, általában augusztusban valamikor (nálunk gimiben augusztus közepén volt). De beiratkozáskor úgyis megmondják.


Egyetemen nálunk szeptember elején volt (mivel a tanítás csak szeptember közepén kezdődött). De máshol már augusztusban megtartották. Szóval ezért mondom, hogy elég egyetemfüggő, de a "törzsidő" az augusztus-szeptember. Július 24-e után az egyetem, ahova felvettek, fog küldeni egy tájékoztató levelet, abban benne lesz minden a gólyatáborról (és valószínűleg a honlapra is kiteszik majd a tudnivalókat). (Már csak azért sem lehet az egyetemi gólyatábor augusztus előtt, mert akkor még nem tudni, hogy kit vettek fel :)

2013. júl. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!