Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolai/egyetemi felvételi...

Főiskolai/egyetemi felvételi ponthatárok?

Figyelt kérdés

Olvastam pár posztot itt a gyakorikérdéseken ezzel kapcsolatban, de még mindig van kérdésem. Szóval, 2 hét múlva meghúzzák a ponthatárokat. A kérdésem az, hogy ha elérem a ponthatárt, akkor az nem jelenti még azt, hogy felvettek. Mert a posztokban azt írták, hogyha akár ugyanannyi a pontszáma az embernek, mint a határ, akkor tuti felvesznek. Ez viszont nekem nem logikus, mivel a szakra ahová jelentkeztem tavaly 50 ponttal volt kevesebb, mint amennyit most elértem és nem hiszem, hogy ennyivel megemelnék, viszont hatalmas a túljelentkezés, kb. 8x-os. Tehát attól még, hogy beleesek a ponthatárba még nem biztos, hogy felvesznek, nem?

Bocsi, hogy hosszú volt! :) Köszi előre is a válaszokat!


2013. júl. 10. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

nagyon nagy hülyeségeket beszélsz, már ne is haragudj...

a ponthatárt nem csak úgy viccből húzzák meg, az azon múlik, hogy hányan és milyen pontokkal jelentkeztek...

leegyszerűsítve: jelentkeztek 100-an, abból 50-et vesznek fel mondjuk. akkor fogják az első 50-et a pontok alapján, és az 50. után húzzák meg a ponthatárt. tehát ha nekem van 400 pontod és 400 a ponthatár, akkor téged már felvettek (persze csak akkor, ha ezt jelölted elsőként, vagy amit előtte jelöltél, oda nem vettek fel). ha 400-nál több pontod van, akkor is felvettek.

2013. júl. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Igen, úgy van ahogy az első írja.

Általában úgy fogalmazzák meg, hogy a ponthatár az utolsó felvett jelentkező pontszáma.


Ha úgy lenne, ahogy te írtad, nem lenne semmi értelme a ponthatároknak...


Amúgy elég szomorú, hogy már lassan véget ér a felvételi, de neked fingod sincs az egészről, hogy mi alapján vesznek fel.

2013. júl. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Azonfelül lehet, hogy időközben egy jó páran megváltoztatták a sorrendet, stb. Az sem szentírás, ami a statisztikákban van.
2013. júl. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%

Ez...fájt.

Előttem leírták a lényegét.

2013. júl. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerinted mégis mi értelme lenne az egész ponthatárhúzásnak, ha baromira semmi infót nem adna?

Komolyan, csak egy minimális szintű logika kellene.

Nem előbb húznak ponthatárt, és aztán válogatnak, hogy kit vesznek fel! Hanem előbb sorba állítják a jelentkezőket, aztán figyelembe véve a létszámkeretet, az x. ember után húznak egy vonalat. Az utolsó ember pontszáma lesz a ponthatár, amit majd kihirdetnek.

Így aki elérte a határt, azt felvették. Ennyi.


Tényleg szégyenletes, hogy felsőoktatásba jelentkezők ennyire alap dolgokkal nincsenek tisztában.

2013. júl. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor úgy legyen, ahogy mondjátok! Azért köszönöm, hogy ilyen szép stílusban válaszoltatok! Gondolom ti nem most felvételiztetek! Megkérdeztem, mert bizonytalan voltam, nem a logikámat és a naprakész létemet kell ócsárolni! További szép napot mindenkinek!
2013. júl. 10. 13:47
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
első vagyok, és most felvételizem, de van logikám és intelligenciám is :)
2013. júl. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
98%

Nem, nem most felvételizek, de amikor felvételiztem, akkor is tisztában voltam ezzel.

Tényleg csak egy minimális logika kellene hozzá, vagy esetleg egy kis utánajárás, ha már logikád nincsen. Ugyanis felvin meg lehet találni, hogy hogyan állapítják meg a ponthatárt.

Lehet, hogy nem voltunk túl kedvesek, de tőled sem éppen kedves dolog a hasznos válaszokat (ugyanis a kérdésedre megkaptad a választ, még ha nem is tetszett a stílus) lepontozgatni.

2013. júl. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, én most felvételiztem, de már tavaly tisztában voltam a hogyanokkal, mert utána néztem. Elég gáz, hogy tele van a gyakorikérdések ilyen kérdésekkel, és olyanokkal, hogy konkrétan a szájbarágós e-felvételit se tudják kitölteni, mert nem értik, hogy az, hogy dokumentum feltöltése mit jelent. Kíváncsi leszek majd, ezek az emberek az egyetemen hogy fognak boldogulni, bár van egy olyan érzésem, hogy egy számla befizetése is komoly gondot jelent nekik.
2013. júl. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
62%
Előttem szóló! Ha ennyire idegesítenek a primitív logikátlan kérdések, akkor ne olvasd őket, és ne válaszolj rá!Köszike!
2013. júl. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!