Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanulmányi és Vizsgaszabályzat...

Tanulmányi és Vizsgaszabályzat változásai/módosításai visszamenőlegesen vonatkoznak azokra akik régebben kezdtek, szerintetek? Debreceni Egyetem TTK-n vagyok amúgy és a HÖK-öt képtelenség elérni, mert zárva vannak :S

Figyelt kérdés
2013. júl. 10. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
a vizsgaszabályzat érvényes tudtommal mindenkire. De leírnád a pontos esetet, mert nem tiszta nekem ez a visszamenőleg dolog. Mellett egy vizsgád de nem akarják elfogadni most vagy mi? Eyébként TO-t kell keresni nem a HÖK-öt :)
2013. júl. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
egy új pontot vezettek be a szabályzatba, hogy aki nem teljesíti megfelelően a tanulmányi követeléseket (semmi bővebb nincs róla hogy mi alapján ítélik meg) azt kivághatják...és kaptam fenyegetést, akár 1 kreditet is bukok, ennek szellemében kivágnak ebben az évben vezették be a módosítást, hát jóval régebbóta járok oda
2013. júl. 11. 00:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Az új TVSZ vonatkozik mindenkire. (a tvsz-ben az eltérések is benne vannak..pl. ez és ez csak a 2012 után kezdett hallgatókra vonatkozik..)
2013. júl. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

első vagyok

ez esetben érvényes rád. Mindig az aktuális szabályzatot kell figyelembe venni tudtommal bármikor is kezdtél ott.

-szintén Debreceni egyetemi-

2013. júl. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát olyat nem találok benne hogy kikre vonatkozik, csak azt hogy mikortól hatályos
2013. júl. 11. 00:21
 6/10 anonim ***** válasza:
akkor mindenkire vonatkozik. Így persze rád is.
2013. júl. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és ha megszüntetik a jogviszonyomat van rá valami fellebezés? vagy jelentkezhetek újra és beszámíttathatom a teljesített tárgyakat? (tökmindegy hogy pótfelvételi, költségtéritéses vagyok)
2013. júl. 11. 00:47
 8/10 anonim ***** válasza:
fellebbezésről még nem hallottam, a TO-t kellene megkérdezned majd, meg intézményenként, évenként eltérő lehet, hogy mi fér bele nekik.
2013. júl. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Biztos be lehet számíttatni elvégzett dolgokat.

Csak kérvényezni kell

2013. júl. 11. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Már kezdem érteni kedves kérdező a dolgot!

Akik a 2012/2013. tanév I. félévében létesítettek hallgatói jogviszonyt, a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 59. § (4) bekezdése értelmében ugyanazon tárgyból legfeljebb hat alkalommal vizsgázhatnak sikertelenül, hat elégtelen jegy beírását követően a hallgatói jogviszonyuk megszüntetésre kerül.

A hat elégtelen vizsgajegy bejegyzését követően a felsőoktatási intézménynek törvényi kötelezettsége a hallgatói jogviszony megszüntetése, a törvény alkalmazásától sem méltányossági jogkörben, sem más, indokolt esetben nem tekinthetünk el.

E szabály nem vonatkozik azon hallgatókra, akik 2012. szeptember 1. napja előtt létesítettek hallgatói jogviszonyt.

Azért másoltam ide neked a fentieket, mert vannak olyan esetek amikor a tv. miatt nincs lehetőséged jogorvoslatra.

A konkrét dolgaidat kellene tudni a válaszhoz, meg azt hogy mikor kezdtél.

2013. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!