Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvosin kötelezően kell...

Az orvosin kötelezően kell idegen nyelvet tanulni a latinon kívül?

Figyelt kérdés

Idén megyek 12 be és szeretnék majd orvosira menni. Nagyon jól megy a biosz és a kémia emelt szinten fogok mindkettőből érettségizni,viszont a nyelvet nagyon nem szeretem az angol és a német is nagyon rosszul megy. Nem is tettem bele elég energiát mert minden időmet felemésztette a kémi és a biosz tanulás. Az orvosin kell angolt vagy németet tanulni? (azt tudom hogy latint kell)

Szóval az érdekelne az nagy baj e ha gyenge nyelvtudással megy valaki az egyetemre?



2013. júl. 11. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha nincs nyelvvizsgád, akkor van kötelező nyelv óra az egyetemen, amúgy ha van egy, akkor a v
2013. júl. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Bocsi, az előbb véletlen elküldtem..xD


Szóval a vidéki orvosira tudomásom szerint elég egy nyelvvizsga, a SOTE-n kettő kell a diploma megszerzéséhez.

2013. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
67%
Amúgy arról nem sokat tudok, hogy milyen a követelmény nyelvek terén az orvosin (angol kell nagyon!), viszont hallottam, hogy egy vizsgán azután adtak ötöst az illetőnek, miután elmondta angolul is az anyagot..
2013. júl. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 reptoid ***** válasza:
88%

Mondjuk latint sem kötelező tanulni... Nálunk választható tárgynak volt orvosi latin, egy félévig. De az sem volt egy nagy durranás, annyi haszna volt, hogy anaton nem volt olyan szokatlan a fülednek a sok szó. Talán még birtokos szerzeketbe rakást próbálták megtanítani, de... :D


Nyelvet sem kötelező tanulni nyelvórán. Nyelvvizsgának persze meg kell lennie, mire végzel, de ez minden más egyetemen is így van.

Az angolt mindenesetre forszírozd, nem csak azért mert egy csomó kifejezést, diát angolul fogsz hallani, látni, hanem azért is, mert rengeteg tanulást, megértést segítő anyag van angolul fent a neten.

2013. júl. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha magamat hallanám, egy évvel ezelőtt! :)

Ugyanígy voltam én is. Utáltam nyelvet tanulni: valahogy az alakult ki bennem, hogy hülye vagyok hozzá, a tanáraim sem voltak jók. Németből már nyelvvizsga közeli szintet értem el, az angolt meg... hagyjuk. Aztán beparáztam, és nem mentem el a nyelvvizsgára, én hülye.

De most végeztem az első évet SOTE-n, ráadásul 4,8-as átlaggal. Úgyhogy azért ne válassz más szakot, mert nem vagy topon a nyelvek terén :)

Amúgy ez az egy év az orvosin ráébresztett arra, hogy a nyelvtanulás nem is nagy dolog,az egyetemi szinthez képest legalábbis. Én most fogom elkezdeni tanulni az angolt, szeretném 1-1,5 év alatt nyelvvizsgázni. Bár a nyelvvizsga annyira nem is izgat, csak tudjak angolul, TDK-hoz az elengedhetetlen.

2013. júl. 12. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is Sote-ra megyek, de mi van ezzel a nyelvvizsgával??! Azt tudtam, hogy 2 nyelvvizsga kell, de az komoly, hogy több tantárgyat kell felvennem, ha nincs nyelvvizsgám?! Angolból simán csinálnék nyelvvizsgát, de sajnos anyagilag nagyon le van égve a családom, szóval necces, de ha nincs nyelvvizsgám akkor komoly, hogy annyival is több tantárgyat KELL felvennem? (Amúgy angolból simán le tudnék tenni 1et, a 2. pedig vagy spanyol v. német lenne...
2013. júl. 12. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ott hogy működik, de az biztos, hogy nekem lesz +1 tárgyam azért, mert nincs nyelvvizsgám..
2013. júl. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, ÁOK-n nem kell felvenni, nekem sem kellett. Egyébként a két nyelvvizsga tévhit, egy kell a diplomához nálunk is.
2013. júl. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (PTE ÁOK) a nyelvi kurzusok elektívek vagy fakultatívak, tehát nem muszáj őket felvenni (de általában az emberek mégis szeretni szokták, mert sok másikhoz képest legalább van értelmük + a vizsgák sem nehezek belőle).


Viszont a diplomának ugye feltétele a középfokú nyelvvizsga valamilyen nyelvből. Ezen kívül, ha ez nem angol orvosi szaknyeklvi, akkor le kell tenni egy ún. belső angol nyelvvizsgát (ez a PROFEX-hez képest nagyon könnyű, szóval simán meg lehet csinálni).


De amúgy majd ha ide/oda jársz, meg fogod szeretni a nyelveket, pl. mert a szaknyelvi nyelvvizsgát sokkal könnyebb letenni egy adott szinten, mint az általánosat. Nem rég csináltam meg angolból és németből is a felsőfokút, pedig nem vagyok egy nyelvzseni, amúgy is az általános nyelvtudásom (szókincs hiányában) valószínűleg nem érné el a szintet (bár mondjuk általános nyelvvizsgával nem próbálkoztam most, nem tom a középfokhoz képest mekkora lenne a különbség).

2013. júl. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az van kiírva, hogy kötelező nyelv óra a nyelvvizsgával nem rendelkező hallgatók részére.
2013. júl. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!