Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vajon az idei szeptemberben...

Vajon az idei szeptemberben kezdődő szakokon általánosságban véve több, vagy kevesebb pont kell a bejutáshoz (mint az előző év (ek) ben)?

Figyelt kérdés

Bár ez a kérdés leginkább akkor foglalkoztatott, amikor a felvin bejelöltem az iskolákat, végül maradtam annál, hogy kb. minden akörül lesz, mint múlt évben vagy azelőtt egy évvel.

Azért kérdezem, mert a feladatok "kicsit" nehezebbek voltak mint eddig bármikor, illetve látszik, hogy a mércét magasabbra tették (a 25%-os minimum kettes alapozásra ez jó húzás volt), illetve fogják is a többi év közeledtével...


Ezért gondolnám, hogy talán valamivel kisebb ponthatárok lesznek, mert a valamivel több tudást (és értelmezést) igénylő feladatok kicsit megritkítják a népet (pontszámban leginkább). Vagy sem?



2013. júl. 11. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok éve figyelem a felsőoktatásba jelentkező érettségizők fórumait, ezekkel kapcsolatos cikkeket. Olyan év még nem volt, hogy ne azt mondják hogy az aktuális érettségizők, hogy az idei érettségik nehezebbek voltak az előzőeknél. És mégis volt már emelkedés és csökkenés is attól függetlenül hogy mit mondtak ponthatár húzás előtt.

Ha megnézed a felvi statisztikákat sokkal inkább a jelentkezők száma és a férőhelyek számának aránya korrelál a majdani ponthatárok alakulásával, mint az hogy az a benyomásotok hogy ez sokkal nehezebb érettségi volt az előzőeknél.

(az idei változás, hogy 20 helyett 25%-tól 2-es ezt nem befolyásolja a felvételi pontszámokat, ebből a szempontból ez lényegtelen változás, minimális lehet az akit érint, és ezért nem lett meg az érettségije és ezért érvénytelen a jelentkezése)

Idén kevesebben jelentkeztek mint eddig, de a hely is kevesebb államin..összességében azt kell(ene) megnézni hogy az előbbi számok arányai hogy alakultak előző évekhez képest, abból lehetne következtetést levonni.

2013. júl. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a korrekt, kimerítő választ! Direkt nem azt írtam, hogy a 25%-os emelés (főleg, hogy már az előrehozottnál is érvényes volt) miatt lesz probléma, mert természetes, hogy nem ezen múlik a bejutás. Ez csak az első lépése volt annak, ami most következett (nem én mondom a nehezebb feladatokat, ne értsd félre... viszont az tény, hogy többet kértek, mint eddig bármikor - persze ezt ennyivel most nem tudom leírni neked részletesen), illetve következni fog. Valószínűleg jön majd a 30%-os kettes ponthatár, illetve a többi, ami miatt még kevesebben jutnak majd be az állami helyekre, mert ugye mi is a cél?...


Mindenesetre köszönöm még egyszer, adom a zöld kezet. 24-én úgyis minden kiderül... :)

2013. júl. 12. 00:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk aki kettes érettségit ír, az nem tudom, hogy mit szeretne egyetemen. (Főleg, ha olyan tárgyból ír, ami szükséges neki a továbbtanuláshoz)
2013. júl. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Előttem válaszolónak.

Nézd ha elég amúgy a pontszáma simán felveszik egyetemre. Az egyetem vagy főiskola elvégzésére nem garancia a jó érettségi eredmény. Nekem is volt 2-es érettségi eredményem. Attól még elég lett a pontszámom, és simán tudtam végezni.

2013. júl. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Minden évben azt mondják most volt a legnehezebb :D szóval ez szerintem nem sokat mond.

Szerintem emelkednek a népszerű szakok mint mindig és egyre lentebb lesznek a hiányszakok.

egyébként én minimum 50%ra tenném a kettest, egyetemen nálunk 60-70%nál szokott lenni, szóval nem lenne baj, ha aki tovább akar tanulni az nem ott szembesülne először ezzel a szituációval/elvárással. :)

2013. júl. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is most érettségiztem. Nekünk a tanárok is mondták, hogy most volt a legnehezebb az érettségi. Nálunk eddig is 50%-tól volt a kettes, szóval én is emelném még az érettségi %-át.
2013. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nálunk is mindig azt mondta a tanár, hogy óó ez volt a legnehezebb stb -> sosem tudtam, hogy ez csak vigasztalás-e? :D pl én tavaly érettségiztem, de az ideit megnézve könnyebbnek találtam, tehát emberfüggő is.

Egyébként meg sajnos túljelentkezés van az egyetemeken , így szűrni kell a diákokat, tehát az sem hülyeség, hogy ha mindig nehezítenek rajta.

2013. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6-os válaszoló

Hogy lehet nálatok 50%-tól 2-es az érettségi!

Azt jogszabály határozza meg, nem az hogy melyik középiskolában érettségizel!! Tehát egyforma..eddig 20%-tól volt 2-es mostantól 255-tól, ezt a nálatok tanító tanároknak is be kell tartani. Egyébként én is keveslem még a 25%-t vagy 30%-ot is amit tervezett szigorítás. 50% lenne szerintem is a reális.

2013. júl. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

szerintem a 6. hozzászóló nem az érettségire értette, hanem az órai osztályozásra az 50%os kettest. Nálunk is így volt pl töriből, onnantól volt meg a 2es.

Érettségin is ez kellene, hiszen aki továbbtanul az megszokná így, aki meg nem tanul tovább annak meg szerintem mindegy a jegy és legalább az anyag felét illik tudni.

2013. júl. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Európában elég sok helyen a kettes 50% körül van, így nem kizárt, hogy itt is ez lesz a minimum. Kár, hogy egyre butulnak az emberek, illetve a fiatalabbak egyre rosszabb, "igénytelenebb" nevelést kapnak... pár évtized múlva itt szép kis csőd lesz, viszont ez az államnak olyan pénzt fog jelenteni, hogy még legalább kétezer nemzeti dohányboltot nyithatnak... :)

Na, ez nem ide való téma, az viszont tény, hogy mindenkinek az éri meg (kivéve a diákokat, főleg akik kicsit tudnak is valamit), ha fizetnek az iskoláknak. Akár azonnal, akár utólag.

Az továbbra is nevetséges, hogy ösztöndíjasoknak itthon kell maradni... kár, hogy itthon nem lehet dolgozni, maximum hátszéllel (ÁLTALÁNOSÍTÁS!) - de úgy néz ki mindenképp ide szögezik az embert...


Páran talán félreértettétek, nekem semmilyen kettesem nincs amivel egyetemre/főiskolára mennék. Kizárólag azért kérdeztem, mert reménykedek, hogy bejutok valahova, de leginkább a legelőre választott helyre... ha nem, jövőre még mindig lenne esély... :)

2013. júl. 12. 22:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!