Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi kell ahhoz, hogy tanár legyek?

Mi kell ahhoz, hogy tanár legyek?

Figyelt kérdés

középiskolába járok még, de jövőre már választanom kell, hogy hogyan tovább. egyre sűrűbben gondolok arra, hogy tanárnak kéne mennem, mert vannak tantárgyak, amiket nem csak értek hanem szeretek is.

nos a kérdésem az lenne, hogy milyen folyamattal jár ez? érettségi után megyek egyetemre mondjuk matek szakra és közbe felvehetek még egy tantárgyat vagy hogy?

előre is köszi


2013. júl. 15. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, most már osztatlan tanárképzés indul, kötött szakpárokkal, pl matek - fizika. Erre jelentkezel és egyszerre tanulják azok, akik általános iskolai és akik gimnáziumi tanárok szeretnének lenni (előbbinek 4+1, utóbbinak 5+1 a képzési ideje).
2013. júl. 15. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
és melyik egyetemeken (vagy főiskolákon is) van ilyen?
2013. júl. 15. 21:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát, te merrefele laksz?

Van a nagyobb városokban ilyen szakpár: főváros, Szeged, Debrecen, Szombathely meg mégtalán másutt is (Eger)

2013. júl. 16. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Esetleg Nyíregyháza

Lehet menni egyetemre is, meg főiskolára is

2013. júl. 16. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bocsi

Pécset majdnem lehagytam (szóval PTE)

2013. júl. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
idéntől vezették vissza osztatlanra a tanárképzést, mert rájöttek, hogy kegyetlen nagy hülyeség volt ez a tanári szakirányozás. sajnos én még beleestem ebbe a rendszerbe.
2013. júl. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!