Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek? A pontjaim valószín...

Mi legyek? A pontjaim valószínűleg elegek lesznek gyógyszerészre és kémia-magyar tanárira is.

Figyelt kérdés
Nem tudok, dönteni. Szívem szerint tanár lennék, azt szeretném csinálni, meg sokkal emberségesebb is, ugyanakkor félek tőle, hogy nem tudok majd elhelyezkedni, rosszul fogok élni a kevés fizu miatt, rossz suliba kerülök utálatos diákok közé. A gyógyszerészt meg nem csinálnám, annyira szívesen, szenvedős a tanulása, és félek, hogy érzelemmentes munkagép leszek, de valószínűleg el lehet vele helyezkedni, normális fizetés, akár külföldre is kimehetek dolgozni. Ha tudtok tanácsolni valamit megköszönném, esetleg szakma beli válaszokat végképp.

2013. jún. 28. 21:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azt válaszd amit szívből szeretnél csinálni,sztem neked se célod,h szenvedés legyen az életed és vmi olyat csinálj amit nem szeretsz. ;)
2013. jún. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is kémia tanár akartam lenni, csak biosszal. De a tanáraim eltántorítottak a fizetés miatt. Ezért GYTK-ra mentem.
2013. jún. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Köszi, azért a gyógyszerésszel se szenvednék, csak a tanárt hivatásnak érzem. De nem tudom elképzelni, h 90 ezerből én hogy fogok megélni, nemhogy házat venni stb
2013. jún. 28. 21:39
 4/19 A kérdező kommentje:
Második válaszoló: és nem bántad meg? Tanulod még vagy már dolgozol? Mennyire nehéz az egyetem? Köszönöm a gyors válaszokat
2013. jún. 28. 21:41
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól tudom gyógyszerészi diplomával is lehet kémiát tanítani, bár ebben nem vagyok biztos. Én - még ha tovább is tart, és "szenvedősebb" is - szerintem a gytk-t választanám, így biztosabb lehetne a későbbi helyzetem. Nem akarlak befolyásolni, ennek teljes mértékben a te döntésednek kell lennie.
2013. jún. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Erre még nem is gondoltam, hogy lehetne vele tanítani, megpróbálok majd utánna érdeklődni, juli 10-ig van még időm, köszönöm!
2013. jún. 28. 21:46
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyógyszerész. Amúgy ne haragudj de a kémia-magyar párosítás , hogy jött? Ilyet még nem is nagyon hallottam. Miért nem inkább kémia-matek?
2013. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet gyógyszerésszel tanítani. Sajnos olyan világban élünk, hogy nem azt kell nézned, hogy mit szeretnél, hanem azt, hogy a szakmáddal el tud tartani magad és később biztosítani tudj a gyermekeidnek mindent...

Fiatal vagy még , de próbalj meg ezen elgondolkodni. Tanárként a kezdő jövedelmed fele lesz, mint gyógyszerészként, és ez az arány az évek során csak romlik majd. Ha tanítani akarsz esetleg korrepetálharsz kémiából és bioszból.

2013. jún. 30. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Inkább negyede:D
2013. júl. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A kémia magyar, úgy jött, hogy nem akarok valami szakbarbár lenni, gáz dolognak tartom és nem is tekintek intelligensnek egy embert, aki pl: kiváló kémiai ismeretekkel rendelkezik, de a szellemi műveltségi csekély, és fordítva is. Szerintem meg kell találni, egy jó egyensúlyt. A kémiát tanítani akarom, a magyart tanulni.


Most még elmegyek pár patikába és beszélek az ottani gyógyszerészekkel, és meglátom. Valószínűleg, a gyógyszerész lesz, aztán, ha nagyon lélekrombolónak érzem, még lehetek tanár, abból, úgyis hiány van örömmel látnának. Bár, mostanában halottam olyanokat is, hogy a gyógyszerész állások is kezdenek telítődni, itthon és külföldön egyaránt,(ha erről valaki tud valamit szíves olvasnám), ezzel szemben a tanári fizetéseket növelni fogják a közeljövőben és remélhetőleg a tanári életpálya modell is csak beindul majd. Én nem tudom, mi lesz ezzel az országgal, ha nem lesznek tanárai, persze nem akarok váteszkedni.

2013. júl. 1. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!