Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A felsőoktatásban nem túl sok...

A felsőoktatásban nem túl sok az a 40 pont ami a hátrányos helyzetűeknek jár?

Figyelt kérdés
Oké járjon nekik valamennyi,de szerintem irreálisan sok...
2013. júl. 16. 15:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

deigen, sok.


én félárva vagyok, munka mellől, levelező tagozatról megyek egyetemre, mert hamarabb még ennyi lehetőségem sem lett volna, az utóbbi két évben a hidegvízre valót is alig kerestem meg, és semmi életem nem volt az iskola, és munka mellett, mégsem kapok egy pontot sem, sőt, még a szoctám sem garantált, és hogy továbbvigyem, még az érettségiért is fizetnem kellett súlyos összegeket, mert alapítványnál érettségiztem le. úgyhogy az egész rendszer totál irreális. én nem vonom kétségbe, hogy szar a hátrányos helyzet, de zéró egyenlőség nincs benne, holmi fecnikkel döntik el, hogy ki hányattatott, meg ki nem, és egy felsőfokú nyelvvizsgával egyenértékű többletet ítélnek oda.


illetve,


míg nővérem, aki otthon ül, és babázik, és napi 10 órát tudott kényelmesen tanulni a felvételire, még ő is megkapta a +40 pontot, pedig neki azért kell a diploma, idézem, "hogy legyen".

2013. júl. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
De, nagyon sok. Nem egy ismerősöm van, aki "hátrányos helyzetű", de azért otthon laptop, aránylag jól is élnek, csak a szülei épp munkanélkülire vannak bejelentve. Nevetséges, mikre nem adnak potya pontokat, míg más, aki tanul, az nem kerül be
2013. júl. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%
Aki valóban hátrányos helyzetű az megérdemel ennyit szvsz. Itt inkább azzal van a gond amikor a gyerek hátrányos helyzetűnek van minősítve otthon meg ott áll a garázsban a merci.
2013. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
13%

40 pontot csak a halmozottan hátrányos helyzetűek kapnak. Azért nem olyan sok ilyen ember van.

Aki gyak rendszeres gyermekvédelmi támogatást kap, az csak sima hátrányos helyzetű és 20 pontot kap.


Egyébként pedig nem azon kell sírni, hogy más miért kap pontot, hanem neked kell úgy tanulnod, hogy megfelelő pontszámot elérd. Ha erre nem vagy képes, akkor még ha ilyen olyan szociális pontokkal be is kerülsz egy erősebb egyetmre, úgy ki fognak vágni záros határidőn belül, hogy csak nézel.

2013. júl. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Mindenki 40 pontot kap nemcsak a halmozottan hátrányos helyzetű. De szerintem jó dolog, jó ösztönzés arra, hogy beadják a felvételijüket. Egyébként én is kitalálnék valamit, arra hogy kiszűrjék azokat akik nincsenek rászorulva a plusz 40 pontra, mert mondjuk tudták állni a nyelvizsgáját, még mondjuk egy hátrányos helyzetű nem biztos hogy van pénze ilyen plusz pontokat szerezni.
2013. júl. 16. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
volt egy csajszi aki itt azzal dicsekedett, hogy tud csináltatni magának hátrányos helyzetről papírt, besegít apuci. ez az, ami ki kell szűrni.
2013. júl. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Van "halmozottan hátrányos" ismerősöm, megkapta a 40 pontot, de mellette ott a laptop, nyári fesztivál stb...

nagyon sok ez a pont.

2013. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódnod, nem fognak úgyse kitúrni a helyedről.
2013. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
én is hátrányos helyzetű vagyok, amiért 40 pontot kapnék elvileg, sőt a nyelvvizsgámért még 28at, de egyiksem számít,mert ahova megyek kötelező volt két emeltet csinálni, és abból már összeszedtem a 100 többletpontot,szóval lényegében az előző kettő semmit sem számít nekem,holott örülnék,hogyha a helyzetem miatt kapnék tényleg valami kis előnyt(most nem 40 pontra gondolok,de pl 10nek örülnék)mert nem mindig voltak adottak a körülmények,hogy másnapra normálisan felkészüljek az adott anyagra..
2013. júl. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Itt a sulinkban volt pár emberke akivel beszélgettem és szóba jött ez a plussz 40 pont hogy nekik jár. Csak épp nem tudtam mire...ott is van laptop,minden héten Meki,új telefon és hétvégente feljár a Pesti barátnőkhöz bulizni. (Pest ide több mint 300km)
2013. júl. 16. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!