Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire lehet elég 348 pont a...

Mire lehet elég 348 pont a felsőoktatásban? Eléggé el vagyok keseredve, mert 4-es tanuló vagyok, de elég kilátástalannak tűnik valamilyen jó szakra bekerülni. Rendőrtiszti karra gondoltam, de kilátástalannak tűnik.

Figyelt kérdés
2012. nov. 7. 09:37
1 2
 1/13 anonim válasza:
52%
rend.tisztire elég ha olvasni tudsz..nem agysebészetire jelentkezel...
2012. nov. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Andizsuzsi ***** válasza:
81%
Rendőrtisztire - legalábbis állami finanszírozásúra - nem volt elég tavaly 348 pont. De miből gondolod, hogy annyi lesz? Még nagyon messze az év vége, írhatsz egy jó érettségit.
2012. nov. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos nem sok mindenre...ha teheted érettségizz újra! Tisztire biztosan nem elég, idén, tavaly és azelőtt is a rendészeti igazgatási szakokon is 370 körül kezdődtek...
2012. nov. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Körülbelül ennyi pontra számítok, mert ha két kb. 80%-os érettségit írok, + nyelvvizsga ennyi a max. Másra nem kapok többlet pontot, hacsak nem emeltezek. Attól meg félek.De megpróbálok jó érettségit írni.Az elsőnek üzenem, hogy ha hallgattál volna, bölcsebb maradtál volna! A többieknek köszi!
2012. nov. 7. 11:58
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
nem sok mindenre? hát azért ezt én nem mondanám. most a rendőrtisztitől eltekintve jó pár szakra ez elég (gépészmérnök, proginfó, pár helyen mérnökinfó). az tény h bika nehéz elvégezni ezeket, de ha sikerül, akk elég szépen lehet vele keresni (akár Magyarországon is)
2012. nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
Sok helyen a természettudományos és mérnök szakokon 240 ponttól vették fel államira az embereket. Nem hiszem, hogy jövőre annyira emelkedne. Mérnökből jelenleg a mérnökinfó, prog infó és a gépész nagyon megy, azokat keresik.
2012. nov. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Azért azon is el kell gondolkodni, hogy aki 240 pontot "tud", az hogy fog algebrából, analízisből és a társaiból teljesíteni.
2012. nov. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket, a mérnök szakok tényleg jók, de sajnos én inkább humán beállítottságú vagyok. Nem szeretném végig szenvedni az egyetemet, esetleg otthagyni. Egészségügybe, és pedagógusnak nem szívesen mennék. Igazgatásszervező szak is tetszik, de oda is elég sok pont kell.Ráadásul egyre több szak költségtérítéses.
2012. nov. 7. 14:06
 9/13 anonim válasza:
100%
Nem akarlak elszomorítani , de RTK-ra kevés a 348 pont.A legalacsonyabb szak is 375 pontól van.Viszont katonai szakra lehet elég.Zrínyin nincsenek olyan magas pontok, de ott a fizikai gyilkos. Én ebben az évben érettségizem ,pénzügyi nyomozónak szeretnék menni.De csak nyelvvizsgával emelt törivel és 80 % magyarral lehet az ember biztos abban , hogy felveszik. Ha rendőr szeretnél lenni próbálj meg egy szegedi vagy miskolci rendőrtiszti helyettest. 2 év járőr szolgálat után levelezőn (ha a főnököd jóváhagyja) ugyanúgy jelentkezhetsz az RTK-ra , és elvégezheted. DE ha tényleg ilyen pályára készülsz már most kezd el a fizikait , mert az hamarabb lesz mint az érettségi.
2012. nov. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi a jó tanácsot! Lehet megpróbálom én is az emelt törit, és egy jó magyar érettségit, nyelvvizsga van.Bár tartok az emelt töritől!! Te hogy készülsz rá?
2012. nov. 8. 18:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!