Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvesznek az egyetemre...

Ha felvesznek az egyetemre akkor kb. mennyi idő míg kiküldik a papírt a további teendőkkel?

Figyelt kérdés

2013. júl. 17. 19:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Állítólag idéntől e-mailben fogod kapni, nem postán.
2013. júl. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

kb. 1 hét

Az elektronikus dolog én úgy tudom, csak a felvételi határozatra vonatkozik, az egyetemek ugyanúgy kiküldik a tudnivalókat postán. (pl. gólyatábor, beiratkozás...)

2013. júl. 17. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom h az jön e-mailben amiben azt írják le h hova vettek fel, de az is mailben jön amit az egyetemtől kapok a beiratkozással meg a kolesszal kapcsolatban?
2013. júl. 17. 19:58
 4/13 A kérdező kommentje:
oké köszi szépen :)
2013. júl. 17. 19:59
 5/13 anonim ***** válasza:
59%
Ha jól tudom idén július 24. a ponthatárok kihirdetése, az szerda, ha gyorsak, akkor már pénteken megkaphatod, de inkább a hétfő a valószínű, de legkésőbb kedden megkapod a levelet. Vagy szerdán, és akkor tényleg 1 hét :D.
2013. júl. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hát aug első napjaiban várd. A ponthatár nekik is akkor derül ki, utána mindenkinek kódot generálni névre szólóan előállítani a levelet... Hosszú.
2013. júl. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
26%
A ponthatár nekik nem akkor derül ki, már elkezdődtek a próbakörök a ponthatárok meghúzására, már mostanában tudni fogják hogy nagyjából mennyik lesznek a határok.
2013. júl. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%

Persze, próbakörök... Egyszer fut le az algoritmus és kész. Mindenki akkor tudja meg amikor lehet. Nincs se főpróba se utópróba...

Vicces lenne már most nagyjábóli pontokat tudni amikor a bagázs nagy részének hibásan számoltak pontot......

2013. júl. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne hidjetek nekem. Nyilván ti jobban beleláttok mint én, akinek ismerőse dolgozik ezen. :)
2013. júl. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Jól figyeljetek, mert csak egyszer írom le, hogy hogyan is működik belső információk alapján, aki elhiszi elhiszi, aki nem az makacskodjon és okoskodjon csak magának. :)

Általában 6 próbakör szokott lenni, ennyiszer futtatják le az algoritmust és el is mondom miért: első körben minden egyetem megkapja a jelentkezők neve mellé a pontokat az OH-tól. Ez még nem próbakör csak a rendszer feltöltése. Ezután lesz az első ponthatár húzás, pont holnap. Az első próbakörnél az algoritmus lefuttatása után már csak azok pontszáma jelenik meg akik vagy első helyen jelölték az adott szakot vagy az előtte lévő helyekre nem vennék föl, de itt már neveket nem látnak az egyetemen csak pontokat. Ezután az egyetemek még játszhatnak egy kicsit a ponthatárral attól függően mennyi embert akarnak fölvenni a megadott keretszámon belül. Az így meghatározott pont után még egyszer lefuttatják az algoritmust, hiszen a megváltozott ponthatárok miatt lehet hogy valakit felvettek első helyre úgy hogy alapból csak a másodikra vennék fel, vagy fordítva, így megint meg kell nézniük az egyetemeknek hogy hogyan alakul az emberek száma. Mire ez tökéletes lesz is minden klappol, vagy 5-6-szor lefuttatják az algoritmust a megváltoztatott pontok miatt.

Persze ebből az átlag ember mint te/ti is vagytok semmit nem érzékel és ezért nem is tudja, csak a végső pontok publikusak.

2013. júl. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!