Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg 4-ig kell ott lenni...

Tényleg 4-ig kell ott lenni az általános iskolákban?

Figyelt kérdés
most megyek 8. osztályba és azt hallottam lehet 8 tól 4 ig ott kell maradni tud valaki valamit erről?
2013. júl. 18. 07:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Felső tagozatban nem tartom jó ötletnek. A lányomnál nem volt napközi csak tanulószobának nevezett délutáni valami, de senki nem vette igénybe. Ebben a korban már zavarták egymást a tanulásban. Konkrétan az én lányom egyáltalán nem tudott csoportosan tanulni. A külön órákról nem is beszélek, ami mindenkinek délután van. Edzés, nyelvóra, zeneiskola, stb... Akkor ez most mindenkinek maradjon el? Ami a mai lumpen fiatalokat illeti...személy szerint kikérem magamnak a kamasz lányom nevében is! Versenysportoló volt évekig /délutáni edzésekkel/, 17 évesen már rég túl van a felsőfokú nyelvvizsgáján /délutáni plusz nyelvtanár/. A volt osztálytársai is minimum túl vannak a középfokú nyelvvizsgákon már 10 osztályban. Az orvosi egyetemre készül és sok mindent el lehet mondani róla csak azt nem, hogy ráér és lopja a napot. Konkrétan 2 diplomás szülőként a férjem azt mondta, hogy soha életében nem tanult olyan sokat mint a saját lánya. Úgyhogy én egyáltalán nem irigylem a mai fiatalokat.
2013. júl. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mindegy, a kormány ráncba szedi ezeket a jó tanulókat is, ne tudjanak már sokat! :-)
2013. júl. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
51%
Kedves 11-es szülő. A te gyermeked az elenyésző kisebbséghez tartozik. 23 éves egyetemista fiatal vagyok, pont az orvosira járok, és azt kell, hogy mondjam a mai fiatalok katasztrofálisak. Az semmit nem jelent, hogy valaki intelligens, vagy sokat tanul, attól még lehet hatalmas bunkó, és emberileg egy nagy nulla, sajnos nálunk is van pár ilyen. De nálunk tényleg tanulni kell szerencsére. Ami a többi kart illeti ott a helyzet pedig katasztrofális. A diákok többsége nem azért jár egyetemre, mert intelligens és el akar mélyülni a tudományban és érdekli a szakma, hanem mert lehet inni, bulizni állat módjára viselkedni, és addig sem kell dolgozni. Elvégeznek valami kamu bölcsész, közgazdász szakot (azon ismerőseim szerint, akik egyszerre járnak orvosira és közgázra a gazdasági szakok színvonala a béka segge alatt van, pár óra tanulás elég egy vizsgára, nonsense) és hencegnek a diplomájukkal az egójuk pedig akkora mint egy ház. A gimnazista korosztály amint látom még ennél is rosszabb. Sétálok az utcán és mást sem látok a fiatalok arcán, mint a határtalan egoizmust…
2013. júl. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
#13: és erre az a megoldás, hogy minden általános iskolást bent tartanak négyig az iskolában?
2013. júl. 18. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%

Ez a javaslat nem csak az alsósokra vonatkozott?

Már hogy 16.00 óráig bent kéne lenni az iskolában

Sztem régen sem volt ez soha kötelező, csak akinek mindkét szülője dolgozott, azoknak jó volt

2013. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
azt olvastam hogy az igazgatóra van bízva, tehát ha bemegy szülő kérheti hogy egész évre. Nekem be is fognak menni mert nem fogok lerontani ezért a sz@r rendszer miatt hogy ott...mert nem lehet annyi barom van :)
2013. júl. 18. 18:07
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves 13-as orvosis!


Lehet, hogy a lányom az elenyésző normális kamaszok közé tartozik!? De ne felejtsük el, hogy a mostani fiataloknak is vannak szülei. Meggyőződésem, hogy a szülői minta a fontos abból a szempontból, hogy milyen lesz a gyerkőc? Sajnos tudok például mondani egy nagyon rossz példát is. Ismerősünk lánya, aki már gyámság alá is van helyezve. Tizenéves korára megkergült szegényke. Ő MÁR TÚL VAN MINDENEN...drog, piálás, prostitúció és még amiről a szülők sem tudnak talán. Azt is tudom ha ezt a gyereket én nevelem akkor ez nem történik meg! Ebben az esetben abszolút a szülőket hibáztatom és ennél a lánynál már nincs visszaút!! Persze az is fontos pl:milyen iskolába jár a tini? A mi esetünkben egy egyházi iskolába jár a lányom. Nem vagyunk vallásosak de itt még élnek a régi értékek. Udvariasság /a fiúk megvárják míg a lányok az ajtóhoz érnek és előreengedik őket/, tisztelet, tolerancia, szociális érzékenység. Nem tudom sajnálni azt a szülőt aki rácsodálkozik a bizonyítványra év végén, hogy megbukott a gyerek mintha most tudná meg, hogy gond van!? Eddig hol a fenébe volt a kedves apuka-anyuka? De hidd el a fiatalok azért is ilyenek mert otthon is meg mindenhol problémák vannak. A legfőbb baj pedig az,hogy nincs előttük jó szülői példa.

2013. júl. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!