Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyarországon miért nincs az...

Magyarországon miért nincs az általános iskolákban vagy gimnáziumokban KRESZ oktatás?

Figyelt kérdés
Mert például nekem 11. osztályban még van rajz meg ének órám. Jó, persze, értem vannak olyanok akiknek az is fontos. De miért nem úgy alakítják, hogy a rajz meg az ének mondjuk fakultatív és az veszi fel aki akarja. (Esetleg ugyanígy a KRESZ-szel) Nem rossz indulatból tettem fel ezt a kérdést, meg nem is azért, hogy lázadozzak a magyar oktatás ellen, hanem mert szerintem hasznosabb lenne a KRESZ oktatás, mint az előbb említett tantárgyak. (Javítsatok ki ha tévedtem, és más iskolákban már van KRESZ oktatás, de nálunk sajnos nincs)

2013. máj. 22. 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen megertelek, rajzolni mar eleg felesleges 10-ben is. Persze van aki szeret (en peldaul igen), de az felvehetne fakultativ. Ez egy keszseg targy, ha 16 ev alatt nem lett belole Leonardo, akkor iskolai keretek kozt mar valoszinuleg nem is lesz. Akibol meg igen, az mehetne faktra. Enek detto. Nalunk kresz meg altalanosban volt, de a biciklisek szemszogebol oktatva. Volt hozza konyvunk is, de ez azert nem olyan... Gimiben pedig volt ingyen jogsi a sulinkba, 17 es 18 eves kor kozott. Ez persze kivetel es nem is mondom, hogy mindenki ingyen jogsit kapjon, de az alapokat megtanithatnak. (mar amihez nem kell kocsi)
2013. máj. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyet értek,én jövőre egyek gimibe,én nem szeretek rajzolni,de a KRESZ az minden esetben hasznos és mindenkinek.
2013. máj. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is több értelme van. Bár anno nekem "szerencsém" volt, mert se ének, se rajz nem volt középiskolában. Bár a rajzot még élveztem volna.. De az ének meg olyan volt, hogy már általános felső tagozatában sem énekeltünk nagyon, ha felmondtad a dalszöveget, már hármas volt.. Szóval ja.. Semmi értelme nem volt egésznek.

Nem azt mondom, hasznos a maga szintjén, de itthon tulajdonképpen egy rakás baromságot kell megtanulni, és olyan dolgokat, amiknek meg még hasznát is venné a szerencsétlen az életben elfelejtenek megtanítani. (Pl. a tíz éves ahelyett, hogy a környezetében hogy kell közlekedni stb. olyanokat tanul, hogy a napsütéses órák száma meg a szénbányászat az ország másik végében, hát milyen hülyeség már?)

2013. máj. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az az autóiskoláknak nem lenne valami jó, egy csomó bevételtől esnének el.
2013. máj. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem van KRESZ oktatás valamilyen szinten. Nekünk volt általánosban.
2013. aug. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!