Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egyetemen veszek fel...

Ha egyetemen veszek fel tárgyakat, de utána regisztrációs héten kijelentkezek akkor az adott államilag támogatott félévem nem vész el?

Figyelt kérdés
Beadtam a jelentkezésemet egy másik egyetemre, ugyanakkor az eddigit megszeretném tartani amolyan végszükség gyanánt, ameddig a ponthatárokat meg nem húzzák, utána kijelentkeznék. Ilyenkor a félévem nem megy a levesbe?

2013. júl. 21. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem igazán értelek. Tárgyfelvétel a regisztrációs héten van. Regisztrációs hét meg szeptember elején. Ponthatárokat meg most július 24-én meghúzzák.

Ergo ha most felvesznek ahova másodszor jelentkeztél, akkor szeptemberben már nem kell felvenned tárgyakat és aktivá tenni a félévedet az eredeti szakodon, hacsak nem karod a kettőt párhuzamosan végezni.

2013. júl. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Bocs rosszul fogalmaztam. Ahova én járok Hétfőig lehet felvenni tárgyakat, és azt még módosíthatod a reg.héten. De ha nem veszel fel egy tárgyat se akkor, a hallgatói jogviszonyt megszüntetik. Ha csak nem vagy passzív de az most nem jöhet szóba.
2013. júl. 21. 10:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Hová jársz? Mert nekem az furcsa, több egyetemet ismerek ebből a szempontból, de mindenütt regisztrációs héten kell felvenni a tárgyakat.

Ha nálatok így van, akkor vedd fel a tárgyakat, ettől nem vész el a támogatott féléved, hiszen még tudsz rajta módosítani évkezdésig.

2013. júl. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem veszik el, ne aggódj. Majd ha felvettek a másikra, akkor iratkozz ki az előzőről, és minden rendben lesz.
2013. júl. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!