Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jártam államilag támogatott...

Ha jártam államilag támogatott szakra egyetemre, de nem sikerült elvégeznem és még 25 éves kor alatt vagyok, akkor jogosult vagyok még egy ingyenes OKJ szakma elvégzésére?

Figyelt kérdés
És államilag támogatott OKJ esetén van ilyen, mint a hallgatói szerződés, hogy utána kötelező X évig itthon dolgozni?

2013. júl. 21. 13:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

OkJ szakmát 21 éves korig nappalin tanulhatsz iskolarendszerű képzéseben ingyenesen.(NEM TANFOLYAMON)

21 éves kor után már csak esti tagozatra mehetsz, iskolarendszerű képzésben ingyenesen. (itt sem tanfolyam hanem iskolarendszerű képzés a lényeg ahhoz hogy ingyenes legyen)

Mindkét esetben csak egy szakmát végezhetsz el, nem az első ingyenes hanem egy szakma, azaz ha van már okj szakmád amit saját pénzeden tandíjas képzésben végeztél akkor is jár az ingyenes egy szakma iskolarendszerű képzésben.

Az hogy voltál e diák felsőoktatásban, végeztél e ott, van a diplomád..akár állami támogatottként akár költségtérítéses formában az mindegy okj szempontjából, mert más tv hatálya alá tartozik a kettő. Összegezve egy adott ember egy szakmát szerezhet állami pénzén, és 12 félévet tanulhat felsőoktatásban, és mindét oktatási forma jár neki, persze ha akarja.

2013. júl. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem sikerül elvégezni?

OKJ-n nincs semmiféle "szerződés"

2013. júl. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!