Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy a legtöbben...

Miért van az, hogy a legtöbben közgazdásznak (gazdmen. , marketing, turizmus, hr, stb. ), pszihológusnak, bölcsész, jogász, kertész, környezetmérnök, andragógia és hasonló kaliberű szakokat akarnak elvégezni piacképes szakma helyett (okj, vagy bsc)?

Figyelt kérdés

2013. júl. 2. 18:21
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
83%
Mert a közgazdász egy Jolly Joker végzettség. Bármi lehetsz azzal (na jó, űrhajós mondjuk nem... de simán lehet olyan állásod, vagy pozíciód, amihez más szakmai végzettség kellene... de mégse kell)
2013. júl. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Ezt kifejtenéd?

Az erőforrások nem szülnek annyi gyereket,mint amennyien erre a büfészakra mennek...

2013. júl. 2. 18:42
 3/25 A kérdező kommentje:
A Joker-ig ok.A figura miatt... DDD
2013. júl. 2. 18:42
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

Pl... közgazdász vagyok (és reklámmenedzser)


De ezelőtt raktározási vezető voltam (nem raktárvezető...az a beosztottam volt) és nincs logisztikai végzettségem.

Most pedig Technical manager vagyok élelmiszer-szolgáltatás területen, és élelmiszeripari mérnök sem vagyok, sem pedig minőségbiztosítási mérnök.

2013. júl. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
13%

Sokan passzívra teszik, kihagyják az évet, elbulizzák, stb... van aki 3-4 szakot csinál egy évben (bár nem tudom felmérni ésszel hogy hogyan, de igen) és van aki passzívra is teszi. Így egyértelműen tényéleg sok.


Mérnöknek kell menni, mindegy milyen csak mérnöki legyen. Az 3-4 éven belül kellendő szak lesz

2013. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Technical Manager=Műszaki Menedzser

Nekem is van egy ilyen végzettségem,csak hát építőipari és az meg köztudott milyen helyzetben van...Gondolom nem a végzettségedet nézték,hanem hogy hol dolgoztál,mennyi a tapasztalatod,hány nyelvet beszélsz,stb..Magyarán mit tettél le ezidáig?

De szerintem sok esetben ez a közgé végzettség nem is kéne bizonyos szakmákhoz,csak már annyira lebutították a népet,hogy szelektálni kell.LSD.:titkárnő,értékesítő,support,rendezvényszervező,stb stb...

Azért raktam fel a kérdést,mert kíváncsi voltam,hogy csak meggazdagodni akarnak az emberek vagy azt szeretnék csinálni amit szeretnek és értéket szeretnének teremteni...

2013. júl. 2. 18:52
 7/25 A kérdező kommentje:
Építőmérnök vagyok,jelenleg nincs sok meló.Most uitt csinálok műszaki menedzsert.A kettő már biztos alap.Régi mérnök-közgazdász kombo.A mérnökben vagy ttk-ban teljesen egyetértek veled...
2013. júl. 2. 18:54
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Technical manager nem = a műszaki menedzserséggel. Inkább a technológiai folyamatok koordinálása. ( Egy raklap narancsnál nem sok műszaki dolgot tudsz felmutatni) Azonban tudni kell, hogyan kell osztályozni, hogyan kell jelölni, hogyan kell csomagolni, hogyan kell tárolni, hogyan kell kiszerelni, hogyan kell megfeleltetni különböző vevői specifikációknak. satöbbi...satöbbi.

Szóval ha elbacod, akkor kidobhatsz akár egy kamionnyi árút is.. szóval ha eperről van szó megy 8 milla a kukába.

2013. júl. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Amit leírtál az a tech men pl. logisztika szakiránnyal...Vagy t.m. minőségmenedzsment szakiránnyal.Az meg más tészta,hogy a cég mire milyen nevet aggat.

Respect!

2013. júl. 2. 19:37
 10/25 anonim ***** válasza:
94%
a közgáz piacképes, 6 millió felé el lehet indulni vele, attól függ mire szakosodsz, logisztikától a kontrollingig, könyvvizsgálástól az elemzőig és még jó hosszan sorolhatnám
2013. júl. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!