Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az előrehozott előrehozott...

Bence555 kérdése:

Az előrehozott előrehozott érettségit miért szüntették meg?

Figyelt kérdés
2013. júl. 22. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem azért, mert túl nagy arányban rontják el az előrehozott érettségit.
2013. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Azt hallottam hangoskodtak a gyerekek a folyosón...

Az osztályból sokan írtunk 90+ előrehozottat (emeltet is), így sajnos csak mellette tudnék érvelni.

2013. júl. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
De ha valaki elrontja a középszintet, akkor a rendes érettségiig csak szintemelővel tudja javítani, ami megint plusz pénz. Inkább megszüntetik, hogy biztos ne kelljen duplán fizetni.
2013. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Fenét azért, mert elrontották. Az volt a baj, hogy volt értelme, sőt, nagyon jó dolog volt. A diákoknak is nagy előrelépés, hogy már hamarabb túl van 1-2 tárgyon, ráadásul addig sem kell az órán szenvednie, de persze most elintézték
2013. júl. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Mert az nem kihívás, hogy egyesével előrehozod a tantárgyaid felét.

Amúgy az előrehozott érettségi mellett vagyok, én is ezt teszem\tettem. :D

Gondolom ez is azért van, hogy minél nehezebben legyenek meg az érettségijeid, és hogy minél jobban kelljen dolgoznod a jó eredményért.

2013. júl. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
Azért, mert az oktatási vezetőket anyagi érdek hajtja. Odaültették őket, mert játszani kell a golyóstollat. "Szimbólum" az érettségi. Igaz is, de ha valaki tanterv szerint letudott egy tárgyat tizedikben, akkor arról adhasson is számot. Egyébként az egész oktatáspolitika egy nagy vicc. Amíg olyanok irányítják az egészet, mint Hoffmann meg Balog meg Orbán Vityi, addig itt csak mutyizás lesz dögivel.
2013. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
én eddig csak előrehozottról tudtam... milyen az előrehozott előrehozott? :O
2013. júl. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
67%

Nagyobbnál nagyobb marhaságokat olvasok. Még hogy zajongtak a folyosón, meg hogy fizetni kell a rendes érettségi előtt...

Ugyanakkor tény, hogy a minisztérium nem adott semmiféle értelmes és megjegyezhető magyarázatot, ez is hozzájárul az ilyen elvadult találgatásokhoz.

Először is nem szüntették meg, csak lekorlátozták a nyelvekre és az informatikára, ezen belül is a tavaszi vizsgaidőszakra és az utolsóelőtti két évre.

Amit én személy szerint nagyon sajnálok, hogy kimaradt a földrajz, holott a bevezetéskor pont az volt a példa, hogy a legtöbb iskolában már 10. osztályban befejezik, és akkor tehetnek vizsgát belőle a tanulók, amikor a tudásuk csúcsán állnak. Hozzáteszem, lehet értelmesen érvelni amellett, hogy a valódi tudást jobban megmutatja, ha még 1-2 év múlva is képes levizsgázni belőle valaki, és nem felejti el túl hamar. (Egyébként 2005 előtt ezt érettségi előkészítő órákkal oldották meg.)


A fő probléma ezzel a rendszerrel nem az volt, hogy hangoskodtak a folyosón, hanem hogy komolytalanná vált. Csak itt a GYIK-on több ezer olyan kérdés van, ahol a diákok elmagyarázzák egymásnak, hogy ha nem tetszik az írásbeli eredménye, akkor ne menjenek be szóbelire, mert nem lesz semmi következménye, és ebből valóban össznépi sport lett. Ez egyrészt egy csomó pénzébe került az államnak (az érettségi ugyanis mindig sok pénzbe kerül, csak nem mindig fizettetik ki a vizsgázóval), másrészt abszolút komolytalanná és átjáróházszerűvé tette az érettségit. Ennek tényleg véget kellett vetni.

Valószínű, hogy Hoffmann Rózsa és Gloviczki Zoltán világlátásába sem fért bele ez a nagy szabadság, hogy mindenki maga dönti el, mikor akar érettségizni valamiből, ezt mutatja több más példa: az iskolák államosítása, a központosított tantervek, a tankönyvlista drasztikus megrövidítése, a tankönyvellátás centralizálása. Tehát volt praktikus és ideológiai oka is, amivel egyetérteni nem kell (én sem teszem, mert szerintem átestek a ló túloldalára).

De inkább egy ideológia áll mögötte, hogy mindent szabályozzanak és átlássanak és az állami vezetés számára minden egységes és kezelhető és vezérelhető legyen, mint valami személyes haszonlesés, amit el sem tudok képzelni (egyszerűen nincs mit harácsolni az előrehozott érettségi megszüntetésével).

Mindenképpen az a szándék érhető tetten a változás mögött, hogy növeljék az érettségi komolyságát, ami önmagában támogatható, csak a megoldás lett rossz.

Van egy régi mondás, hogy fölösleges rosszindulatot feltételezni ott, ahol szimpla ostobaság is elég a magyarázathoz.


Itt látható az eredeti terv, ami még szigorúbb lett volna, ehhez képest végül szerencsére egy kevésbé szigorított változatot fogadtak el: [link]

[link]

2013. júl. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem értem én sem miért szüntetik meg, szerintem ez a nagytöbbségnek óriási terheket vett le a válláról... Én is mentem előrehozottra angolból, iszonyatosan jól sikerült, de szerintem nem lett volna ilyen jó, ha emellett még másik 4 tárgyra is egyszerre kellett volna tanulnom...
2013. júl. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
*előrehozott bocsi a hibáért
2014. jún. 7. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!