Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes 11. osztályban előreho...

Érdemes 11. osztályban előrehozott angol emelt szintű érettségit tenni?

Figyelt kérdés
Szakközépbe járok, ahol elég gyenge a nyelvoktatás. Mindig ötös voltam belőle. Önszorgalomból hoztam fel magam kb. középfokú szintre. Úgy tervezem, hogy az idei nyarat is intenzíven végig angolozom. Szerintetek sikerülhet? Vagy inkább hagyjam majd utolsó évre?

2013. jún. 27. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne hagyd az utolsó évre, ha megteheted. Jól fog jönni még az, hidd el.


Én a németet hoztam előre (igaz az csak közép volt), de e mellett még maradt idénre öt tárgyam, kettő emelttel.

2013. jún. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig csodáltam azokat, akik 11-ben megcsináltak már egy emeltet is, én meg egy közepet alig tudtam érettségin..

Amúgy ja, ha tényleg biztos vagy magadban, akkor csináld meg most, ha nem sikerül, akkor jövőre meg mehetsz nyelvvizsgázni. Hidd el, sokkal jobb lesz, hogy 12-ben nem kell majd még evvel is foglalkoznod, hiszen ez a 6 tantárgy nagyon sok egyszerre.

2013. jún. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%
Nem. Azért nem, mert ha bármi gikszer becsúszik, akkor nincs javítási lehetőséged, csak az érettségi után, pénzért. Szóval csak ha szörnyen biztos vagy a tudásodban, akkor csináld. Különben tedd le a középszintűt előrehozottan, és 12-ikben tegyél egy szintemelőt, és akkor lesz két eredményed, amiből válogathatsz, és mind a kettő ingyen van.
2013. jún. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én egyszer azt hallottam egyik ismerősömtől, hogy voltak osztálytársai, akik szintén elmentek emelt angolra, megcsinálták az írásbelit, majd mikor megtudták annak az eredményét, nem mentek el szóbelizni. Ilyenkor ugye nem kerül be semmi, mert érvénytelen. Lehet ilyet egyáltalán? :D
2013. jún. 27. 09:47
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, ilyenkor elpazaroltál egy lehetőséget, és a rendes érettségin helyből egy javítóval indítasz.
2013. jún. 27. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csináld meg! Hidd el jól jön az a plusz nap érettségik napján és ráadásul nem lesz annyi szóbelid sem!:) Ha tudod az írásbeli eredményét és úgy érzed, hogy neked ez nem elég, akkor csak simán nem mész el a szóbelire:) Így érvénytelen és újracsinálhatod! De az a lényeg, hogy most tényleg azzal foglalkozz csak, megéri:) Másrészt pedig azt is érdemes belekalkurálni hogy melyik suliban csinálod. Ha valamelyest ismered a sajátodat és tudod hogy pontoznak (jószívűen) akkor viszont tényleg érdemes megvárnod, de ha másik suliban kell akkor érdemes előre meg tudakolni hogy ott hogy ponzoznak. Szerencse kérdése egyébként az egész érettségi. Nekem pont szerencsém volt mert nem a saját sulimban csináltam és mégis nagyon rendesek voltak..
2013. jún. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez utóbbi vélemény csak részben megalapozott, hiszen az emelt érettségit senki nem csinálhatja a saját tanárai előtt, az meg hatodrangú kérdés, melyik iskolában lesz az érettségi, mert az az iskola csak a termeket adja, a tanárokat mindig máshonnan szedik össze.
2013. jún. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hunbula ***** válasza:
Ha biztos vagy magadban, csináld meg. Én is tizenegyedikben tettem le az emeltet, 91% lett. És mennyire jó volt utolsó évben hogy nem kellett plusz még egy nap érettségizni az érettségi héten!
2013. jún. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Annak semmi értelme, hogy elmegy, és sz*rul sikerül az emelt, és nem mennek szóbelizni. Akkor inkább csináljanak egy erősebb közepet, a középszint és az emelt szint köszönőviszonyban sincsenek egymással nehézségben.

Én a helyedben inkább jelentkeznék ősszel egy előrehozott közép érettségire, és ha azt sikerülne 90% felett megcsinálni, akkor májusban lehet jelentkeznék az emeltre, de addig tényleg intenzíven készülnék. Sokan belebuknak abba hogy azt hiszik, kenik-vágják az angolt, aztán nesze nekik 20 meg 30%-os emelt érettségik.

2013. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!