Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes elvégezni egy 2 éves...

I hate this world kérdése:

Érdemes elvégezni egy 2 éves felsőfokú szakképzést, és utána egyetemi alapképzésen folytatni? Vagy hagyjak ki egy évet, és jövőre menjek egyetemre?

Figyelt kérdés
Sajnos nem lett elég pontom, és csak felsőfokú szakképzésre vettek fel. Szerintetek érdemes ezt megcsinálni (2 év), és utána továbbmenni egyetemre, vagy hagyjak ki egy évet és már jövőre menjek egyetemre?

2013. júl. 26. 18:58
 1/7 A kérdező kommentje:
És amúgy olvastam olyat, hogy ha megcsinálom ezt a 2 éves felsőfokú szakképzést, és utána ugyan ezen a szakon megyek tovább egyetemre, akkor beszámítják a kreditek 75%-át, ez pontosan mit jelent?
2013. júl. 26. 19:05
 2/7 anonim ***** válasza:

Érdemes, de csak akkor ha ebben az irányba akarsz tovább menni alapszakra.

A kreditek 75%-ának beszámítása azt jelenti, hogy azok a tárgyaid megvannak elfogadják nem kell újra vizsgázni..

Egy FSZ képzés összesen 120 kredit

Egy 6 féléves alapképzés 180 kredit, 7 féléves alapképzés 210 kredit..tehát félévente 30 kreditet kell szerezni. Nos egy 180 kredites alapképzésből neked megvan 90 kredit..ami nem rossz!

2013. júl. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes. Mindenképp végezd el a 2 éves szakképzést!
2013. júl. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Mindenképp érdemes, én is megcsináltam egy fsz-t (BGF-számvitel). Több csoporttársam folytatta alapszakon, és sok kreditüket beszámolták... ráadásul kb 20 pluszpontot is jelent majd a jelentkezésnél.


Ameddig az fsz-t csinálod, rá fogsz jönni, hogy az alapot mennyire bírnád... én tönkrementem abban a két évben idegileg, szóval eszembe se jutott megpróbálni az alapszakot - ráadásul volt csoporttársaim mondták, hogy jóval nehezebb is...

2013. júl. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem biztos, hogy jövőre lenne elég pontod az alapszakra való bekerüléshez, most viszont van lehetőséged az fsz-re, akkor ki kéne talán használni.

Mert ugye lehet, hogy "két szék közül a pad alá"

2013. júl. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk csak úgy érdemes csinálni, ha komolyan veszi

az ember.

Ha elkezdenéd, legalább csinálsz valami "hasznosat"

és ha jó vagy, még utána is be tudsz kerülni alapszakra.

Vagy felvételizel jövőre megint (de csinálod közben az fsz-t is) és majd "meglátod", felvesznek-e. Ha nem, folytatod az fsz-t és megcsinálod. Ha nem kezded el az fsz-t és csak várod, h. "á, jövőre felvesznek", aztán esetleg mégsem jönne össze, akkor nem cisnáltál egy évig semmi értelmeset/ hasznosat

2013. júl. 27. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én a sajat fsz.emet tok fölöslegesnek talaltam, viszont ha nem vegeztem volna el, akkor soha nem tanulok meg angolul es raadasul a szakterület is megtetszett, igy legalabb ugy érzem, h van egy hivatasom ami fele szeretnek orientálódni. De ha anno egy kicsit tökösebb lettem volna, akkor az enélkül is ment volna.
2013. aug. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!