Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőfokú szakképzésre minden...

I hate this world kérdése:

Felsőfokú szakképzésre minden nap bekell járni? Kb hány óráig van tanítás? Van testnevelés óra?

Figyelt kérdés

2013. júl. 27. 00:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogy minden nap be kell-e járni, az változó, órarendtől függ. Jó esetben pénteken már nincs órád, de persze ez sem biztos. Reggel 8-tól 19:30-ig lehetnek óráid.


A tesiről sajnos nem tudok biztosat mondani, úgyhogy inkább hallgatok. :)

2013. júl. 27. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen nappalin most már kötelező hogy legyen testnevelés is. De nem olyan óra mint középiskolában, hogy egy tanár tartja, és neked körbe, körbe kell futni stb..

Választasz valami félév elején, pl. úszás, tenisz stb..hol mire van lehetőséged..és oda x alkalommal el kell menned egy félév alatt, a megjelenést leigazoltatod..ennyi a dolog.

2013. júl. 27. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Van hogy de. van egy-két dupla óra, utána nagy "lyuk", délután meg megint valami.

Szóval az órák közt lehetnek "lyukak", de olyankor el lehet menni pl. könyvtárba

2013. júl. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%

Levelezőn nem kell bemenni minden nap

De nappalin viszont (sajnos) be kell-

Olyan, mintha gimibe járnál, csak "dupla" órák vannak

2013. júl. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én felsőfokú szakképzésre jártam, nekünk nem volt tesi, de idén új szakokat hoztak, úgyhogy nem tudom. Megnéztem a leendő fsz-esek órarendjét, abban nem láttam tesit, úgyhogy elképzelhető, hogy nem lesz, de ezt nem mondom biztosra.

Nekünk első félévben pénteken nem volt óránk, de az utána következő félévekben már minden nap volt. Míg Bsc-n a hallgatók több időpont közül is választhattak, tetszőlegesen vehették fel az óráikat abban az időpontban, mikor nekik a legmegfelelőbb, nekünk csak egy időpontban hirdették meg az órát, tehát nem válogathattunk. Az órarend úgy nézett ki, hogy reggel 8-tól este 19:30-ig voltak órák. Persze voltak köztük lyukasórák, ami eléggé rossz volt, mert bejárós voltam és egy idő után már unalmassá vált a városnézés, könyvtárban ücsörgés, stb. Hazajönni nem tudtam, mert bejárós voltam, de aki kolis, annak előnyére is válik az, hogy nem folyamatosan tartják a sok órát, így tud közben pihenni.

Tehát az órarendet úgy képzeld el, hogy reggel 8-kor van 1 órád (nálunk az órákat duplán tartották, tehát nem 45 perces volt, hanem 90), aztán volt lyuk, utána még 2 óra (azaz 4), utána mondjuk két lyuk., aztán ez így ment este 19:30-ig. Viszont volt olyan nap is, hogy egy nap csak 2 óránk volt, de sajnos ott is volt egy lyukas közte. Majd meglátod az órarendet, így szerintem nehéz elképzelni leírás alapján. Én mikor először megláttam az órarendemet, hogy egy fsz-en ilyen sok óra van majdnem rosszul lettem, de aztán hozzászoktam! :)

2013. júl. 27. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Dwight Schrute válasza:
első hónapban majdnem minden nap bejársz majd, aztán rájössz, hogy nincs értelme. Én 2. év végére talán ha heti 3-4 órára bejártam. Gyakorlaton kb 3-at hiányozhatsz, az előadást skippelheted.
2013. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Valami ilyesmit képzelj el: [link]
2013. júl. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Megnéztem az órarendet, hát nekünk kétszer ennyi óránk volt. Akkor ezek szerint iskola válogatja. És nekünk igaz, előadásra nem volt kötelező bejárni, de minden gyakorlat kötelező volt, 2-t lehetett hiányozni. 3. és 4. félévben pedig voltak olyan tárgyak is, ahol még az előadás is kötelező volt. Persze nyilván vannak olyanok is, amikre tényleg felesleges bemenni, mert a tanár úgyis felrakja az előadás anyagát a netre.
2013. júl. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!