Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BCE-KERTK karról vélemény,...

BCE-KERTK karról vélemény, tapasztalat? Esetleg kifejezetten környezetgazdálkodási agrármérnöki tapasztalat?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy felvettek a fentebb említett karra illetve szakra, kíváncsi vagyok, hogy ki mit tudna mondani a karról, vagy akárcsak a szakról, ha esetleg valaki már "kipróbálta"... :)


Mire számítsak, milyenek a tanárok, a diákok többsége? Van-e félnivalója az embernek, ha államin került be?


Köszönöm a válaszaitokat, zöld kezet adok! :)



2013. júl. 27. 02:46
1 2
 1/19 Julie S válasza:

Én fizetősre járok ide, az első éven vagyok túl. Nekem bejött, bár azért vannak itt is gondok és nehézségek bőven. A tanárok vegyesek, vannak jófejek és jól tanítók, illetve vannak nehéz esetek is. Az első félévben nem árt ráhajtani a növénytanra, sokan nehezen veszik ezt az akadályt. Én speciel szerettem és jól is sikerült. :) És a kémia is egy hasonlóan nehéz tárgy volt sokaknak, bár a tanárnő, aki tartotta, véleményem szerint nagyon korrekt volt.


Az én évfolyamom egész jól összetart a tanulás (puska gyártás :)) terén, meg kialakultak jó kis társaságok, de én már nem pont az ő korosztályuk vagyok, így a tipikus bulizós és hasonló dolgokból kimaradtam önszántamból. :)

2013. júl. 27. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod! :) Jól hangzik, korrektnek tűnik ezek alapján. :)

Azt hiszem a kémiával megfogok szenvedni ez esetben, a növénytan gondolom nem lehet a legnehezebb dolog.


Mennyi szabadidőd időd marad a tanulás mellett, mennyire érzed nehéznek úgy összességében azt, amit tanulsz - tanítanak?

2013. júl. 27. 17:51
 3/19 Julie S válasza:

Bocs, csak most néztem ide vissza. :)

Hát, növénytanból azért be kell vágni egy csomó nevet latinul, meg fel kell tudni ismerni a növényeket, jellemzőket tudni róluk, stb. Meg növénygyűjteményt is készíteni kell (persze, van aki gyűjtögetés, szárítás, ragasztgatás helyett inkább megveszi...). :)

Azért aki jó barátságot ápol a növényekkel, annak szerintem nem olyan nehéz. Ám időt biztosan kell rá fordítani. :)


Hát, a félévek végén az utolsó zh-k és javító/pót zh-k időszakában nem sok szabadidőm maradt. :) A vizsgaidőszak már jobb volt, főleg ha addigra valami tudás is ragadt az emberre és nem akkor kellett nekiállni minden tárgyból majdnem a nulláról indulni. Amúgy annak függvényében is változik a tanulásra fordított idő, hogy hányasra hajtasz (épp csak meglegyen a tárgy, vagy szeretnél jobb átlagot).


A nehézséget pedig jobb, ha nem az én véleményemre alapozod. :) Én szeretek tanulni és úgy jöttem erre a szakra, hogy azért ezt-azt tudtam már.


Ja, amúgy a tanulmányi ügyek intézése néha nem egyszerű dolog ezen a karon, arra készülj fel. (Diákigazolvány, tantárgybefogadás, kérvények, stb.) :D

2013. aug. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Szafica válasza:
Engem is ide vettek fel, bár még a levél nem jött meg. Kémiától kicsit tartok.:D
2013. aug. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Utolsó: akkor lesd meg minél hamarabb a [link] oldalt, itt van minden infó, ami az emailből kinyerhető volt szintén. :)


Szóval... lehet, hogy "osztálytársak" leszünk? :)


Julie S: köszönöm szépen az újbóli válaszod! :)) A tanulmányi ügyek intése miért olyan nehézkes? Mondhatjuk mérnöki szaknak, így hát sok a reál tárgy. Ezek mennyire nehezek? Tudom, előzőleg írtad hogy ne kérdezzek ilyet, de ezek végülis tanulás helyett gyakorláson múlnak, így gondolom (vagyis remélem) tudsz róluk mondani valamit. A zöld kéz megy továbbra is. :)

2013. aug. 2. 00:22
 6/19 Julie S válasza:

Hát, az ügyintézés sokszor lassú, és kevés az infó hozzá, illetve a fogadóórák ideje sem túl baráti. Legalábbis szerintem túl rövid, amikor közben az előadásokon, vagy gyakorlatokon is részt kéne épp venni... [link]


Első félévben nekünk ezek a tárgyaink voltak:

Műszaki és munkavédelmi alapismeretek

Talajtan

Geodézia és távérzékelés

Agrometeorológia és vízgazdálkodás

Növénytan, növényrendszertan

Kémia

Biomatematika és informatika

Természetföldrajz és ökológia

Közgazdaságtan

(Testnevelés)


Ebből, ami műszaki/mérnöki jellegű az a műszaki alapism., a geodézia és a biomatek. A geodézia szerintem egy kis odafigyeléssel és tanulással teljesíthető volt, a műszaki alapismereteket kipuskázta a többség a vizsgán (én is :D), mert túl sok volt a tananyag, főleg úgy ha valakinek nincs előképzettsége/érzéke hozzá. A biomatek könnyen teljesíthető volt, mert csak egy beadandót kellett készíteni, amire sok idő volt. (Nekem ez nem volt, mert befogadták rá máshonnan a tárgyaimat.) És egyedül a geodézia igényel egy kis gyakorlást, a műszaki alapismeretek inkább seggelést, vagy puskagyártást. :D

2013. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod megintcsak! :D


Ezek szerint a puskázás ennyire jól kivitelezhető (főleg hogy írtad az elején hogy a puskagyártásban jók vagytok)? :) Mondjuk én nem akarok ennek elkötelezett híve lenni, de ha kell, akkor kell... :)

Esetleg voltál gólyatáborban? Az még egy érdekes kérdés nálam... közben dobok egy privát üzenetet neked.

2013. aug. 2. 11:23
 8/19 Julie S válasza:

Eddig akárhova is jártam, a puskázás mindenhol kivitelezhető volt. :) Ez a kar és szak sem kivétel.


A gólyatábort szerették, akik voltak. Legalábbis én így hallottam, mert én nem voltam.

2013. aug. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Szafica válasza:
Julie, könnyen beilleszkedtél úgy is,hogy nem voltál gólyatáborban?
2013. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Julie S válasza:

Persze. :) De ugye ez azon is múlik, mennyire nyitott az ember. Nekem nem szokott gondot okozni az ismerkedés.

Meg itt ugye már nem osztályok vannak, hanem egy nagy létszámú évfolyam, ahol nehéz lenne nem találni legalább egy-két szimpatikus arcot. :)

2013. aug. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!