Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaságinformatikára nagyrész...

Gazdaságinformatikára nagyrészt fiúk jelentkeznek vagy ez a szak a lányok körében is elterjedt?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 01:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Lányok körében is jóval népszerűbb, mint a többi informatikus szak. Intézményfüggő, de olyan 40-60 százalékot mondanék a fiúk javára, de sok lány is van egy ilyen képzésen (a többi informatikus szakhoz mindenképp).
2013. júl. 29. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mikor haverom jelentkezett erre a szakra, azt írták, hogy országosan 30-40% a lányok aránya, aztán náluk a ~30 fős évfolyamon összesen 1 lány volt (nálunk proginfón több lány volt arányaiban...).


Persze ehhez tudni kell azt, hogy ugyan általában a gazdaságinformatikus képzés elsősorban informatika, és csak mellesleg némi gazdaság, mindez azért részben intézmény függő is. Tény, hogy sokkal több fiút érdekel az informatika, így ahol a gazdasági rész némileg hangsúlyosabb, mint más intézményben, ott azért több a lány általában.

2013. júl. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Corvinuson akik idén szeptemberben kezdünk, csináltunk egy csoportot, abban eddig 77 emberből 30 lány, az nem olyan rossz ahhoz képest, hogy infós.
2013. júl. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Tavaly kezdtünk, 100 emberből cirka 40 lány :)
2013. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Gazdaságinformatikus képzés se ugyan olyan mindenhol. Ahol a gazdasági része dominál (Corvinus, BGF) ott van több lány is, ahol az informatika dominál (SZTE) ott kevesebb a lány, de ott is azért van.
2013. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én is gazdaságinformatikára járok az SZTE-re, és szerintem ne aggódj van épp elég lány, én is az vagyok :) bár tökmindegy amúgy mert elég sokszor keveredünk proginfósokkal meg mérnökinfósokkal,ezért egy-egy gyakon általában 20 fős csoportban max 4-5 lány lehet
2013. aug. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!