Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdaságinformatikára szeretné...

Cicuss2 kérdése:

Gazdaságinformatikára szeretnék jelentkezni a BGF-re. Most fogok érettségizni. Milyen ez a szak? Hol lehet vele elhelyezkedni? És mennyit keres?

Figyelt kérdés
Van esélyem bekerülni és benn maradni ha matekból 4-es infóból 5-ös vagyok. De nem fogok emeltezni semmiből és még nyelvizsgám sincs(eddig).Megpróbálhatom szerintetek?

#gazdaságinformatika #BGF #hol helyezkedik el
2013. jan. 6. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem változnak a ponthatárok, akkor van esélyed. Én most vagyok első éves, szóval még nincs annyira tapasztalatom. A lényeg az, hogy a képzés első felében inkább a gazdasági tárgyakat nyomják le, és később növelik az infós tárgyakat. Nekem az a bajom ezzel a sulival leginkább, hogy nincs meg az informatikai szakmai háttér, vagy legalábbis még nem alakult ki. (pl. számítástudományból van egy koreai(?) tanárunk, akit konkrétan nem lehet megérteni :D) A jegyzetekről, tankönyvekről (illetve hiányukról) már nem is beszélve.

A nyelvvizsga nem gáz, ha nem kezdő szintről akarod megcsinálni, simán menni fog, de úgy tervezd, hogy a tanulmányaid végére meglegyen!

És a legfontosabb: jól gondold meg, hogy tényleg ezt akarod-e csinálni! Ugyanis az 2012-től már szerződés köti a diákokat, és csak úgy hagyhatod abba a szakot, ha kiperkálod az eltöltött féléveid tandíját. Meg olyat is hallottam (de nem biztos forrásból), hogy jövőre az állami ösztöndíjat a tanulmányi átlaghoz fogják kötni, szóval nem elég most már mindenből csak kettesnek lenni.

Hajrá!

2013. jan. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Nagyon hasznos volt ez számomra. Remélem sikerülni fog :)
2013. jan. 7. 17:27
 3/9 anonim ***** válasza:
matekra mindenképp gyúrjál rá
2013. jan. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Te is gazdinfón vagy?? Megpróbálok !!! :))
2013. jan. 7. 22:35
 5/9 anonim ***** válasza:

igen :)

ha matekot középszinten tanulod, akkor nagy valószínűséggel lesznek nehézségeid, sok emelt érettségivel rendelkező is szenved vele... majd ha bekerülsz gazdinfóra akkor ajánlatos minden matek után egy kis gyakorlás (ha nagyon nem megy akkor különtanár), mert ha mindent a vizsga előtti napokra hagysz akkor......:)

2013. jan. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ahha ahha :) Akkor tuti külön tanár lesz belőle. És ha elvégzed a sulit akkor hol tudsz vele elhelyezkedni?? És mit csinál? :S :)
2013. jan. 8. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:
2013. jan. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szupeeer !:) Nagyon szépen köszönöm :) Szívem szerint a segítségért küldenék egy tábla csokit. :). Rengeteget segítettél :))
2013. jan. 8. 21:10
 9/9 anonim ***** válasza:
ez csak természetes, ha segít az ember ott ahol tud :)
2013. jan. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!