Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ME MFK szakán tanulok.2 félév...

ME MFK szakán tanulok.2 félév alatt,27 kreditem lett. Van egy törvény h ha nincs meg a 60 kredit 50%-a átsorolnak fizetősre azonban még nem kaptam levelet, sőt még üzenetet se neptunon. Lehet, hogy mégse tettek át? Vagy később még kaphatok üzenetet?

Figyelt kérdés

#kredit #átsorolás állami ösztöndíjas képzésről önköltségesre
2013. júl. 29. 18:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ.

1. Ha 2012/2013-as tanévben kezdtél akkor nem sorolnak át fizetősre, hanem megszűnik a hallgatói jogviszonyod egyből, ezt hozta az új felsőoktatási tv. (én is az ME-re járok erről szép részletes levél is jött a Neptunba még május körül és központi üzenet, minden hallgató megkapta)

2. Ha ettől hamarabb kezdted az egyetemet akkor még van esélyed, arra is hogy ne soroljanak át. (elbocsájtásról szó sincs ha hamarabb kezdted)

Ha az

államilag támogatott képzésben tanulmányokat folytató hallgatóról a tanév végén az

igazgatási, ügyviteli és szervezési feladatot ellátó hivatal megállapítja, hogy az utolsó két

olyan félévben, amelyben hallgatói jogviszonya nem szünetelt nem szerezte meg legalább a

mintatantervben előírt kreditmennyiség ötven százalékát, tanulmányait a következő tanévben csak költségtérítéses képzésben folytathatja. E bekezdésben foglalt feltételek

alapján az átsorolással érintett államilag támogatott képzésben részt vevő hallgatók száma a

tanévben az államilag támogatott képzésben részt vevő hallgatók tizenöt százalékáig

terjedhet. Amennyiben megállapításra kerül, hogy az előző mondatban megfogalmazott

mértéket meghaladó hallgatót kellene átsorolni költségtérítéses képzési formára, a hallgatók

összesített korrigált kreditindexe alapján legjobban teljesített hallgatókat mentesíteni kell az

átsorolás alól.

Az (1) bekezdés szerinti döntést az átsorolásról a tanév végén a képzési időszak lezárását

követően, de legkésőbb a következő képzési időszak kezdetét megelőző 30 nappal kell

meghozni.

Tehát van még esélyed ha az államis hallgatók több mint 15%-a olyan rosszul teljesített akkor felállítanak egy rangsort a 30 kredit alattiaknak és csak aki az összes államis 15%-át sorolják át...

Nem tudhatom hogy ebbe benne leszel e..annyira nem ismerem az ottani átlagokat.

A napokban kell megjönnie a levélnek..ha igen, ha nyugtalan vagy hívd fel a To-t mert már szerintem megvolt a döntés, csak postázás alatt vannak a dolgok.

2013. júl. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen 2012/2013-as tanévben kezdtem , most vagyok első éves :)
2013. júl. 29. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsi..csak akkor szűnik meg a hallgatói jogviszonyod ha egy tárgyból beszereztél 6 db. elégtelen már kevertem, így csak átsorolnak..

ÁTSOROLÁS MAGYAR ÁLLAMI ÖSZTÖNDÍJJAL TÁMOGATOTT KÉPZÉSRŐL ÖNKÖLTSÉGES KÉPZÉSRE


Ha a felsőoktatási intézményben magyar állami ösztöndíjjal támogatott képzésben tanulmányokat folytató hallgatóról a tanév végén a felsőoktatási intézmény megállapítja, hogy az utolsó két olyan félévben, amelyben hallgatói jogviszonya nem szünetelt, nem szerezte meg legalább az ajánlott tantervben előírt kreditmennyiség ötven százalékát, tanulmányait a következő tanévben csak önköltséges képzésben folytathatja, vagyis a felsőoktatási intézmény köteles az érintett hallgatót átsorolni.


Az átsorolási döntés során azokat a hallgatókat nem kell figyelembe venni, akik az adott felsőoktatási intézményben legfeljebb egy képzési időszakban (azaz egy félévben) folytattak tanulmányokat, továbbá akik betegség, baleset, szülés vagy más, a hallgatónak fel nem róható ok miatt a félévet nem tudták befejezni.

2013. júl. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Tehát, akkor nálam nem is rangsorolnak, hanem egyből át tesznek? mivel 2012/2013-ban kezdtem
2013. júl. 29. 20:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg van olyan hogy üzenetet se küldenek. Csoporttársam vizsgaidőszak elején jött rá hogy átrakták költségesre, mert nem kapott semmiféle üzenetet.
2013. júl. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálad már nem rangsorolnak. Látod amit bemásoltam neked.

A csopi társad esetét nem értem igazán, hogy hogy vizsgaidőszak elején jött rá?..több variáció van arra a pontos estet kellene ismerni miért..ezért erről nem mondok semmit.

Évente egyszer van átsorolás (normál..azaz tanulmányi teljesítmény alapján való átsorolás), a nyári vizsgaidőszak után. Legkésőbb a tanév kezdése előtt 30 nappal kell hogy értesítsenek az átsorolásról ha érint. Azért mondtam, hogy mostanság a napokban kapod a határozatot erről. Ha a mintatantervedben 60 kredit volt akkor a 27 bizony nem elég az államin maradjál.

2013. júl. 29. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!