Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Harmadik alkalommal vettem...

Harmadik alkalommal vettem fel egyetemi tárgyat, nem sikerült. Már csak ez az egy tárgy hiányzik az abszulotóriumomhoz, minden más kurzust teljesítettem. Lehet még diplomám?

Figyelt kérdés

Több olyan esetről is hallottam, akik úgy szereztek diplomát annak idején, hogy mikor 3/3-asként nem sikerült egy vizsgájuk, újra felvételiztek ugyanarra a szakra, és elfogadtatták a teljesített kreditjeiket, így szereztek diplomát (és így még 3*3 vizsgalehetőségük volt ismét). Nekem már csak ez az 1 kurzus híja van a végbizonyítványomnak. 2009/2010-1-ben kezdtem meg felsőoktatási tanulmányaimat. Melyik felsőoktatási törvény vonatkozik rám? A felvételemkor hatályos, vagy a 2011-ben elfogadott?

Felvételizhetek újra ugyanerre a szakra és megpróbálhatom ezt az egy tárgyat még 3 félév alatt telesíteni (mint előttem sokan tették így)? Akár önköltséges megoldás is érdekelne, 3 kredit választ el a diplomámtól.

Légyszíves törvénycikkeket is csatoljatok, nem tudom, melyik vonatkozik rám.

Előre is köszönöm!



2012. dec. 12. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Rád azok a törvények vonatkoznak melyek akkor voltak hatályosak amikor kezdted.
2012. dec. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

amit leírtál, ez a módszer lehetséges. de akkor a felvételi után alá kell már neked is írni a hallgatói szerződést és rád is fognak vonatkozni az ott leírtak (kivéve ha költségesre mész. nem tudom mennyi 1 félév, de ebben az esetben jobb lenne, mert sztem 1 félév alatt tudnád teljesíteni a kurzust és kikerülnéd a röghöz kötést).


másik megoldás a dékáni felhatalmazás (asszem ez a neve:) ). ilyen esetben lehet kérni, hogy mehess vizsgázni mégegyszer, vagy felvehesd újra a tantárgyat. csak nyomós indok alapján engedik, de ha tényleg ez az egy tantárgy hiányzik, akkor talán van esélyed...

2012. dec. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a segítséget!
2012. dec. 12. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!