Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemváltással kapcsolatban...

Egyetemváltással kapcsolatban valaki segítsen nekem, ha megkérhetem! Félévkor lehet-e a műszaki egyetemről az egészségügyire átkerülni?

Figyelt kérdés
A felvételit március 1.-ig kellett leadni. Le is adtam. De közben jött egy versenysorozat, aminek eredménye képpen megváltozott az életszemléletem. Ugye jelentkeztem az SZE-MTK mérnökinfora, de mivel a sok elsősegélyes verseny és felkészítés nagyban befolyásolta az életszemléletem (korábban is érdekelt a dolog) ezért úgy döntöttem, hogy orvosként vagy mentőtisztként szeretnék diplomázni. Lehetséges-e az, hogy félévkor átmenjek másik egyetemre, azaz a műszakiról átvesznek-e valakit az eü.-re? Értelmes választ szeretnék kérni. Üdvözlettel :)

2013. aug. 1. 23:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, határozottan nem. Azonos képzési területre tudsz csak átjelentkezni, de azt is csak egy év után.

Képzeld el ha lehetne így vándorolni a szakok között akkor miért küzdene valaki egy felvételivel, és hagyna ki évet, felveszik ahova felveszik aztán majd átmegy másik szakra. Ez nem működik.

Jövőre felvételizzél eü karra vagy orvosira, ha nem jön be az info szak.

2013. aug. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Műszakiról nem tudsz átmenni mentőtisztire, orvosira meg főleg nem. Orvosin maximum a különböző orvosi egyetemek között van átjárás. Jelentkezz akkor jövőre újra, ha meggondoltad magad, és inkább ne iratkozz be arra, ami nem érdekel, mert csak elpazarolod az államilag támogatott féléveidet.
2013. aug. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Előttem elmondtak mindent.

Ha tényleg nem mérnökinformatikusként akarsz diplomázni, akkor be se iratkozz, mert ugyebár az orvosi 6 év, kelleni fognak a félévek.

2013. aug. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom a 6év az okés. De tiszti "csak" 4. Bár én hallottam olyanról akit átvettek, csak nem tudom, hogy mi benne az igazság. Mindenképp eü.-be szeretnék dolgozni, de valamely szinten mégis csak érdekel az informatika is. Én úgy gondoltam, hogy elmegyek mérnökinfora, ha megtetszik maradok, ha nem akkor keresztfélévvel átmegyek. De nem tudom mi tévő legyek, halasztani semmiképp nem akarok, mivel az itthon helyzet sem túl rózsás :/
2013. aug. 2. 15:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Keresztfélévvel nem tudsz menni sehova(eü képzések nem indulnak keresztfélévvel), a leggyorsabb az ha jelentkezel jövő februárban pl. menőtisztire. Eleve nem biztos hogy megfelelsz a felvételi követelményeknek, az nézd meg hogy van e érettségid a szükséges tárgyakból, mert akkor még érettségizned is kell újra.Itt a követelmény: kettőt kell választani: biológia v. fizika v. informatika v. kémia v. magyar v. szakmai előkészítő tárgy

És nézd meg hogy van e elég pontod a bejutáshoz.

2013. aug. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!