Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elvesztek a féléveim?

Elvesztek a féléveim?

Figyelt kérdés
2012. szeptemberében írtam alá a hallgatói szerződést. Az idei módosítások rám is vonatkoznak, azonban én egy kissé későn értesültem arról, hogy ha az első félév után nem folytatom a tanulmányaimat, akkor nem kell visszafizetnem semmit. Két félévet már teljesítettem, ha most abbahagyom, és visszafizetem (50%-át a szerződés szerint), az nem jelenti azt, hogy újra 12 államilag támogatott félévem lesz?

2013. aug. 3. 09:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem. Attól még fogy.
2013. aug. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor beosztom azt a 10-et... :)
2013. aug. 3. 09:09
 3/9 anonim ***** válasza:
Viszont ha hasonló szakra felvételiztél újra, akkor nézegesd meg a tárgyakat és követelményeiket, lehet, hogy van amit el tudsz fogadtatni, ennyivel is megkönnyítve a dolgod. :-)
2013. aug. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hány éves képzésre mész a régi helyett.

De ne nagyon csússz, mert két félévvel kevesebb féléved maradt.

2013. aug. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. A csúszással nem lenne gond, a maximalista fajtából való vagyok. ;) Bár a vizsgaeredmény szerintem nem csak rajtam vagy a tudásomon múlik, erősen tanárfüggő. Akárcsak a kreditbeszámítás...

Csak az zavar, hogy ezt a "fél év után abbahagyod szabadon távozhatsz" dolgot nem tudták előbb kitalálni, ETR-ben is csak a vizsgaidőszak után jelent meg, hogy módosították a szerződést.

2013. aug. 4. 10:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha már egyszer beiratkoztál a tavaszi félévre, akkor teljesen mindegy, hogy az ETR-ben csak vizsgaidőszak után jelenik meg, vagy már az első héten, mert ugyanúgy "elveszett" ez a félév.
2013. aug. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de ezt az egész módosítást csak utána vetették fel, szóval akik 2012 szeptemberében kezdték meg a tanulmányaikat, azoknak esélytelen visszafizetés nélkül szabadulni, nem?
2013. aug. 5. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez sajnos így van, mindenképp fizetni kell.
2013. aug. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Esetleg be tudod számíttatni valamely tanegységed(kurzusod) az új tanulmányaid során.-

Hogy ne minden vesszen el.

Persze attól is függ, honnan hova mész át.

Maradsz-e ugyanazon intézményben v. teljesen máshova mész.

2013. aug. 31. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!