Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Középiskolába tényleg elég az...

Középiskolába tényleg elég az alapfokú nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy ismerősőm nyelvi előkészítős gimnáziumba megy tehát egy évig sok órába spanyolt tanul és abban az évben le kell rakniuk egy spanyol alapfokú nyelvvizsgát. Utána már a többi tantárgyat spanyolul tanítják nekik. Egy alapfokú spanyol nyelvvizsgával tényleg meg lehet érteni a tantárgyakat? Ahhoz nem kéne egy középfokú (azt nem kell lerakniuk). Előre is köszi a válaszokat!

2013. aug. 3. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. De én is kéttannyelvűs voltam és nekünk nem kellett ilyet. Biosz, föci, töri franciául volt és 5. év végén felsőfokút kaptunk.
2013. aug. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta olyan, hogy félévkor lerakják az alapfokút év végéig még tanulnak de középfokú nem kell. De azért magyarul se könnyű megérteni mindig mondjuk fizikát vagy matekot én el se tudom képzelni, hogy alapfokúval, hogy értik meg.
2013. aug. 3. 23:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, de az első évben csak szókincsfejlesztés és nyelvórák vannak szinte, így év végére (majdnem) mindenki eléri a középfokú szintjét (szóval az alapfokú elég butaság). Mi 3 hónap értünk el az egyik igeidőig, amit mások nyelvtanfolyamon kb. fél vagy egy év után vesznek.
2013. aug. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi akkor már csak azt nem értem ha eljutnak középszintig akkor miért nem teszik le a középfokút? Hiszen az már jobban mutat később egy önéletrajzba.
2013. aug. 4. 00:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért, mert a gimi végére meg a felsőfokú szintjét fogják elérni. Az meg még jobb egy CV-be :-)
2013. aug. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!