Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy-számvitel: BGF vagy...

Pénzügy-számvitel: BGF vagy Corvinus, vélemények?

Figyelt kérdés

2013. aug. 8. 19:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Corvinus
2013. aug. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Esetleg lehetne bővebben, hogy miért?
2013. aug. 9. 14:01
 3/15 anonim válasza:
Szia! Ha a diplomád mellé akarsz később egy mérlegképes könyvelői bizonyítványt, akkor a corvinust válaszd. Az országban csak a Corvinus és a Pannon Egyetemnek van meg a joga, hogy a pénzügy és számvitel alapszak elvégzése után egy vizsgafelmentési kérelem beadása, és díj fizetése után megkapod a mérlegképes bizonyítványt. Így nem kell külön tanfolyamra járnod.
2013. aug. 11. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ, jó erről értesülni!
2013. aug. 12. 03:40
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem maga a tény, hogy a Corvinus egyetem, a BGF pedig főiskola, bőven elég indok.
2013. aug. 12. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A bolognai rendszerben a főiskola/egyetem megkülönböztetésnek nem sok értelme van.

Volt osztálytársaim közül van egy, aki a BGF-en, meg egy, amelyik a Corvinuson tanulja ezt a szakot. Természetesen gyakran beszélnek erről is, és a Corvinusos meg van döbbenve, hogy mennyivel gyakorlatiasabb a BGF-en az oktatás. Személyes tapasztalatom nincs.

2013. aug. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Talán még Corvinus de mire végzel már lehet hogy nem, a cégek nagyon elkezdték szeretni a BGF-PSZK diplomát a BCE-vel szemben, sokkal gyakorlatiasabb és úgymond jobb szakemberré tesz.
2013. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
BGF-et nehezebb elvégezni is.
2013. szept. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%

a bgf pszf-en is ugyanúgy kaphatsz mérlegképest, csak külön kell vizsgáznod.

egyébként igen, egy ismerősömnek minden évben vannak pénzügyes gyakornokai, és sokkal jobban szeretik a cégnél a bgf-eseket, mint a corvinusosokat, mert a bgfesek gyakorlatiasak.

tavaly voltam corvinuson nyíltnapon, és ott mondták a 2.3.ad évesek, h hiába nehéz bekerülni, kb innen a legnehezebb kiesni mert átlöknek a vizsgákon.... és jó h most ez sokaknak még szimpibb, de a multik is tisztában vannak ezzel ;)

és a matektanárom is azt mondja h amióta a bolognai rendszert bevezették, nagyon lecsúszott a corvinus....


nekem meg se fordult a fejembe h bce-re menjek, pedig kitünőre érettségiztem, volt 2 nyelvvizsgám, tehát nem épp a legbutábbak közé tartoztam.


u.i: lehet akármilyen diplomád és lehetsz akármilyen okos, ha nem vagy szorgalmas semmit nem fogsz elérni.

2013. nov. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
27%

nagyon jók ezek az "ismerősöm jobban szereti a bgf-es gyakornokokat, mert sokkal gyakorlatiasabbakat"

az én ismerősöm meg a bce-seket, és akkor mi van? te döntsd el, hogy főiskolára akarsz menni, vagy egy egyetemre ahol annyi lehetőséged van mindenre, mint égen a csillag és nem leszel gyakorlatlanabb;)


amugy ez a gyakorlatias dolog általában a könyvelésre igaz és az tény, hogy a bgf-en sokkal jobb könyvelő szakembereket képeznek mint a bce-n. De ez jó is, mivel bce-sek a könyveléseket inkább meg is hagyják másra;)

2014. jan. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!