Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE Babits németes osztály!?

PTE Babits németes osztály!?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én a 2013/2014-es idei tanévben leszek 8.-os és a babitsba szeretnék felvételizni!Sokat tanakodtam,hogy melyik tagozatot válasszam.Mivel alsós korom óta németet tanulok ezért a Német tagozatot(Babitsban C osztály)választottam.Az érdekelni elsősorban hogy miket kell tudni szóbelihez.Tehát milyen témában kell megtanulni a tételeket és szituációkat.Végül az is érdekelne hogy itt milyen nehéz a központi.Ötödikes korom óta 5-ös vagyok németből.

Év végi jegyek:

5.osztály:1 db négyes technikából+német dicséret

6.osztály:1 db négyes matematikából+német dicséret

7.Osztály:Itt a félévit is leírom Félévi:Szín ötös+német dicséret Év végi:Szín 5-ös+6.dicséret persze köztük van a német is!

Előre is köszönöm a válaszotokat.



#német #PTE #Babits Mihály #német-tagozat
2013. aug. 9. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Én ugyan 5 éve felvételiztem oda, de kiindulási alapnak talán jó lesz: írtunk egy írásbelit, szerintem abszolút nem volt nehéz, ilyen alap dolgokra ment rá, hogy szórend, ob, dass, wenn, stb. De ha még mindig van ilyen felkészítő ott, akkor érdemes arra elmenni, ott mindent tüzetesen átvettünk, ami a felvételin előfordulhatott. Szóbelin meg valahogy a színházra terelődött a szó, de már nem tudom, hogy tételt kellett-e húzni vagy csak véletlenszerűen kérdezgettek. Akkor nagyon kedvesek voltak, abszolút teljesíthető ha az alapokat tudod. A témák amiket érintettünk felkészítőn: család, barátok, szabadidő, iskola, hobbi. Ez szerintem nem nagyon változik az évek alatt. Remélem valamennyire még így működnek a dolgok, de remélem lesz egy aktuálisabb válasz is. A központi felvételi (magyar-matek) meg mindenhol ugyanolyan nehéz, mert mindenki ugyanazt írja. Sok sikert a felvételihez majd! :)
2013. aug. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Végül oda mentél ?
2018. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!