Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanár leszek ha nagy leszek?...

Tanár leszek ha nagy leszek? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

Konduktornak készültem/készülök (mozgássérült embereknek a mozgását fejleszti, segíti, újratanítja, stb.), azonban kicsit elbizonytalanodtam. Imádom a kisebb gyerekeket (főleg az 5-12 éves korosztály az úgymond kedvencem a többiek már vagy túl kicsik, vagy túl nagyok), ők is engem, de... eddig csak egészséges gyerekekkel van még tapasztalatom, velük elszaladozok egész nap, játszunk, tényleg jól kijövünk. Már páran mondták, hogy ne akarjak olyan gyerekek közé menni, akik "betegek" és nem is igazán mozognak, mert tolókocsiban ülnek, amíg az ovisokkal vagy az alsós gyerekekkel játszhatnék, játszva taníthatnám őket, stb.

A kommunikációs képességem nem a legjobb, inkább cselekedetekkel szoktam (pl játszás ugye..) közelebb kerülni hozzájuk. Ha tanárnak/tanítónak mennék, ott az anyagot le kell adni, elmagyarázni, nekem meg ez kissé nehézkes lenne.

Szóval a mozgássérült gyerekeknél kissé nyugisabb lenne (persze tudom, hogy fizikai és lelki teherbevétel van ott erősen), de addig az ép gyerekekkel meg tudnék kicsit szabadabban lenni.

Ez a 3 hivatás érdekel igazán, mindenképp ilyen irányba mennék, de nem tudom, melyik lenne az igazi! :/

Valaki tud segíteni, ajánlani, bármi?

U.i: a konduktor külföldön nagyon keresett és a fizetése is igen jó, míg a tanároké hááát.. nem a legfényesebb. Bár én nem a pénzért csinálnám, bármelyiket is választanám, hanem a segítségnyújtásért, fejlődésért.

(Ha felső osztályokban lennék tanár, akkor: magyar szakon vagy esetleg angol szakon.)

Privátot is írhattok/írhatnak nyugodtan.


16 éves lány vagyok.



2013. aug. 9. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan menjél konduktornak. Ez a te életed, ne olyan emberek véleményére alapozd, akik előítéletesek a tolókocsisokkal szemben, mert nem ismerik őket. Nagyon sok örömöd lesz bennük.
2013. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is ezt állítottam rangsorban előre, mert ahogy eddig képeken illetve személyesen találkoztam, boldogsággal töltött el a mosolygásuk és ahogy láttam, hogy javultak, fejlődtek.:)
2013. aug. 10. 15:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is konduktornak készülök, és sajnos nekem elég nagy tapasztalatom van a témában: az ikertestvérem mozgássérült. Nem lehet egyszerű szakma, de fő az elszántság. Ha valamiben segíthetek,írj nyugodtan. Én pl. tökre félek az alkalmasságitól ( a Petőben van ilyen asszem, bárczin nem biztos...) 16/L :))

2013. aug. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Juj, végre valaki, akivel lehet beszélni ilyenről, mármint a suliról, stb! :) Írok máris, köszi!
2013. aug. 15. 16:30
 5/10 anonim ***** válasza:

szia!


Én is konduktornak tanulok, most kezdem majd a 2. évemet a Pető Intézetben. Ha ennyire szereted a gyerekeket nincs mitől félned.:) A mozgássérült gyerekek rengeteg szeretetet, empátiát igényelnek, ha ezt meg tudod nekik adni, csodás szakember lehetsz. Emelett persze fizikailag, és szellemileg is kimerítőbb tud lenni mint a hagyományos tanító néniskedés, de van hogy nagyobb örömet tud nyújtani:) Ha bármi kérdésed van írj!

2013. aug. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Juj köszönöm, ez sokat segített! Türelmem a gyerekekhez van bőven, bár gyakorlatom még csak nem mozgássérültekkel volt. De minden szempontból jobban tetszik a konduktor.:)
2013. aug. 25. 07:49
 7/10 anonim ***** válasza:

hamar bele lehet jönni!


hidd el, amikor elsősként rögtön az első héten beraktak egy csoportba, hogy na most itt van ez a gyerek akkor vidd ki wc-re/emeld fel/ültesd le hát én is majdnem szívbajt kaptam!:D de az iskolás gyerekek maguk nagyon sokat segítenek azzal, hogy állandóan mondják hogy hogy csináld, hogy ne csináld, tehát ettől ne félj.:D

2013. aug. 25. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hű, egyre jobban tetszik! :)

írok privátot!

2013. aug. 25. 20:56
 9/10 anonim válasza:
Szia! :) Én idén jelentkeztem oda...te is, vagy majd jövőre?
2015. máj. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Helló! Én csak jövőre felvételizek, de nem ezt fogom megjelölni elsőnek, lehet benne sem lesz végül a választottakban, csak mint C vagy D terv. :)
2015. máj. 9. 00:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!