Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a franc kerül 300. 000...

Edb kérdése:

Mi a franc kerül 300. 000 forintba félévenként az új osztatlan tanárképzéseknél, míg az egyes szakok külön külön már 170 ezer forint/félévtől elérhetőek?

Figyelt kérdés
Ez ám az életpálya modell :(

2013. aug. 12. 10:10
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
ha tanultál volna most nem lennél szarban
2013. aug. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

De bunkók itt egyesek.

Csak a mihez tartást végett: nekem van egy diplomám és két felsőfokú szakképzésem, nyelvvizsgám. De én is ezen gondolkodtam hogy mi kerül ezen a képzésen 300 ezer forintba? Ráadásul 10 fél éves. Soha nem fogja vissza hozni az árát. És ki az aki képes ennyit ki fizetni egy tanári diplomáért?

2013. aug. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ennél sokkal többe kerül egy egyetemi képzés. Költségtérítésként csupán a töredékét kell fizetned a valódi költségeknek.

Másrészt tök igaza van az elsőnek: ha megfelelő pontszámot értél volna el, nem kellene fizetned. Mivela pontszámok elég alacsonyak voltak, ez azért nem lett volna akkora nagy teljesítmény.

2013. aug. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

És megy is oda valaki?

Mármint van aki tudja fizetni?

2013. aug. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Nem értem miért kell leszólni a költségeseket...azaz azokat akik "nem tanultak eléggé".

Én is költségesen vagyok tanítói szakon. De csak azért, mert az utolsó pillanatban jöttem rá, hogy mi akarok lenni és hogy tovább akarok tanulni ezért nem lettek fényesek a pontjaim. És szerintem nem vagyok ezzel egyedül, akik későn döntöttek.

Nekem is megfordult a fejemben, hogy tovább megyek tesi tanárira, de esélytelen hogy államira bekerüljek, hiába szeretném, de ennyi pénzt nem adok ki érte.

Így megértem a felháborodást...!

2013. aug. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem szólja le senki a költségeseket.

Inkáb csak "csodáljuk" őket, mert jó drága.

2013. aug. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Néhány nagyon durva ponthatár az Eltéről:


osztatlan tanári [10 félév [angol nyelv és kultúra tanára; fizikatanár (természettudományos gyakorlatok)]] 351

osztatlan tanári [10 félév [biológiatanár (egészségtan); matematikatanár]] 326

osztatlan tanári [10 félév [földrajztanár; magyartanár]] 332

osztatlan tanári [11 félév [német nyelv és kultúra tanára; francia nyelv és kultúra tanára]] 338


Már ne is haragudj, de aki ezeket nem tudja elérni, az fizessen csak.

2013. aug. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem is értem miért kell rögtön a ponthatárokkal meg nem tanulással jönnötök...

Bár nem tartozik rátok, de bőven meglett volna ha időben jelentkezem, de egészen más terveim voltak, csak az élet úgy hozta, hogy azok nem jöttek össze, így csak a pótfelvételi maradt volna... ha nem ennyire lehúzás lenne az egész.

2013. aug. 15. 08:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben, ha tényleg ennyire szeretnéd, próbáld meg jövőre újra.
2013. aug. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!