Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A hallgatói jogviszony igazolá...

A hallgatói jogviszony igazolás mire jó? És most akkor hogy is van ez az egész?

Figyelt kérdés
Tavaly érettségiztem, utána kimentem külföldre. Diákigazolványom egyeltalán nincs, de idén jelentkeztem egyetemre és felvettek, beiratkozni majd csak szeptemberben lehet. Kérdésem: igényelhetek e hallgatói jogviszony igazolásos papírt az egyetememtől ha még nem vagyok beiratkozva és ha mondjuk igen, akkor az a papír feljogosít e arra hogy diákkedvezménnyel utazgassak?

2013. aug. 13. 13:15
 1/5 Andizsuzsi ***** válasza:
Amíg nem iratkoztál be, addig nem állsz az egyetemmel hallagató jogviszonyban, következésképpen nem is kaphatsz igazolást.
2013. aug. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kaphatsz.

És a jogviszony igazolás egyébként sem jogosít fel a diákkedvezményre, arra diákigazolvány (vagy ideiglenes diák) kell.

2013. aug. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már tömegközlekedésnél nem fogadják el az igazolást és még jogosult sem vagy rá.
2013. aug. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lakótársamnak tavaly még beiratkozás előtt kiadták az ideiglenes diákigazolványt, mert neptunban már megigényelte. Plusz költségtérítéses, és mivel befizette már a tandíjat így minden gond nélkül kiadták neki.
2013. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
hmmm:) köszi mindenkinek a választ:)
2013. aug. 14. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!